Košická botanická záhrada ponúkne počas leta nielen estetický, ale aj kultúrny zážitok. Pozrite si, čo chystá


Foto: Košická botanická záhrada ponúkne počas leta nielen estetický, ale aj kultúrny zážitok. Pozrite si, čo chystá Foto: Facebook/Botanická záhrada UPJŠ

Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ) nie je len nádhernou rozkvitnutou záhradou, ale aj miestom, kde môže človek zrelaxovať, zabaviť sa a zároveň sa kultúrne vyžiť. Počas letných mesiacov organizuje niekoľko zaujímavých hudobných vystúpení, vernisáží či výstav, ktoré zaručene upútajú vašu pozornosť.

Piaty ročník letných podujatí štartuje už túto sobotu 22. júla o 18:00 hod. vernisážou výstavy maďarských výtvarníkov Scupa II: Untame. „Hlavným bodom programu letných koncertov bude v tejto letnej sezóne vystúpenie košickej skupiny The Backward, ktorá je považovaná za jednu z najlepších The Beatles revival skupín na svete,” uviedla hovorkyňa UPJŠ Laura Hoľanová s tým, že kapela vystúpi 14. júna o 19:00 hod.

V neďelu 30. júna sa o 18:30 hod. sa hudobne naladíte koncertom sláčikového orchestra Musica Iuvenalis a jeho hosťa Klasik Band Orchestra. Letnú sezónu ukončí 25. augusta o 18:30 hod. koncert kapely Please’n thank you, ktorá zahrá cover verzie známych rockových skladieb domácich aj zahraničných interpretov.

Botanická záhrada bude počas prázdnin otvorená denne v čase od 09:00 do 18:00 hod., expozície v skleníkoch do 17:00 hod.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Botanická záhrada UPJŠ
Dátum: 22.06.2024


Prečítajte si viac: