FOTO: V košickej Botanickej záhrade sa usídlili tropické motýle. Uvidíte ich len do konca júna


FOTO: V košickej Botanickej záhrade sa usídlili tropické motýle. Uvidíte ich len do konca júna
Galéria: 7 fotiek
Foto: Facebook/Botanická záhrada UPJŠ

Do Botanickej záhrady Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach opäť prileteli tropické motýle rôznych farieb a tvarov. Exotickú výstavu v skleníku Viktória môžete navštíviť od 17. mája až do 30. júna, denne v čase od 09:00 hod. s posledným vstupom o 16:30 hod.

Počas trvania výstavy bude do priestorov Botanickej záhrady dopravených približne 7-tisíc kusov kukiel motýľov pôvodom z trópov celého sveta a postupne bude predstavených viac ako 100 druhov a foriem motýľov.

„Niektoré druhy budú zastúpené hojnými počtami kusov, iné vzácnejšie sa objavia len             v jednotlivých exemplároch. Už viac ako týždeň pred otvorením výstavného skleníka             s motýľmi boli prvé kukly pripravené na liahnutie,“ priblížila výstavu hovorkyňa UPJŠ Laura Hoľanová.

Verejnosť by mala pri návšteve tohto skleníka dbať na niekoľko dôležitých pravidiel, a to nechytať a nevyrušovať motýle pri akejkoľvek ich činnosti. Treba ich nechať, aby si na vás sadli samé, a vtedy im môžete podať prst.


Okrem kochania sa na stovky pestrofarebných živých tvorov si budú môcť návštevníci záhrady zakúpiť preparovaný hmyz, a to každý piatok a počas víkendov. Zároveň krásne jarné počasie doprialo aj kvetinám, a tak sa celá záhrada zahalila farbami a vôňami ruží a lekien.

Dospelí zaplatia za návštevu 4 eurá, žiaci, študenti, dôchodcovia a ZŤP majú vstup trocha lacnejší, a to za 3 eurá. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma.


Zdroj: upjs.sk

Miesto: Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach
Dátum: 17.05.2024 - 09:00    30.06.2024 - 17:00
Prečítajte si viac: