V Košiciach môže vzniknúť ďalšie zvieracie krematórium. Zabránilo by vytváraniu nelegálnych hrobov


Foto: V Košiciach môže vzniknúť ďalšie zvieracie krematórium. Zabránilo by vytváraniu nelegálnych hrobov Foto: Ilustračné foto/pexels.com

V Košiciach môže vzniknúť nové zvieracie krematórium. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť Verony Service s. r. o. v priebehu posledných dní predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie, informuje regionálny denník Korzár. Jeho účel pozostáva z prevádzkovania malej kremačnej pece určenej na spaľovanie malých spoločenských uhynutých zvierat.

„Navrhovaná investícia vychádza zo skutočnosti, že v Košiciach sa nachádza jediné takéto zariadenie pre celý východ Slovenska,“ upresňuje spoločnosť. Vznik takéhoto ďalšieho zariadenia by skrátil čakacie lehoty na kremáciu, čo by mohlo zamedziť vytváraniu nelegálnych hrobov.

Nové zvieracie krematórium by sa malo nachádzať v nevyužívanej budove v priemyselnej oblasti na Jarmočnej ulici. Náklady na zariadenie novej prevádzky by mali dosiahnuť sumu 30-tisíc eur. Podľa plánov bude verejnosti sprístupnená v druhom štvrťroku tohto roka.Prečítajte si viac: