24 júl 2018 - 14:04

Opitý muž z Moldavy nad Bodvou zastavil až po varovnom výstrele, nafúkal takmer 5 promile

Foto: Opitý muž z Moldavy nad Bodvou zastavil až po varovnom výstrele, nafúkal takmer 5 promile
Foto: ilustračné

V nedeľu 22. júla 2018 vo večerných hodinách zastavila hliadka Mestskej polície z Moldavy nad Bodvou 40-ročného vodiča na Ulici Mieru a to na základe oznámenia, že v meste sa pohybuje vodič pod vplyvom alkoholu. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach okolie muža obvinil zo zločinu útoku na verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Jeden z policajtov pristúpil k vozidlu s výzvou, aby vodič odstavil vozidlo. Vodič však na výzvu nereagoval, pokračoval v jazde, pričom priamo ohrozil druhého policajta, ktorý sa nachádzal pred vozidlom a dával vodičovi znamenie na zastavenie vozidla. Keďže priamo hrozilo, že doňho narazí, policajt v nutnej obrane použil služobný zbraň, pričom jedným výstrelom prestrelil pneumatiku na aute. Až potom vozidlo zastavilo,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Hliadka Mestskej polície muža podrobila dychovej skúške. Jej výsledok bol pozitívny, nafúkal až 2,31 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje v prepočte 4,81 promile. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Za tieto skutky mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Sledujte nás na Facebooku0 zdieľaní

Dopravný servis
Slanecká
Jama na ceste
22:14
Šaca
Iné nebezpečenstvo
20:15
Košický Klečenov
Prekážka na ceste
18:17
Šaca
Jama na ceste
18:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina