24 júl 2018 - 11:33

Polícia vyrušila štyroch mužov pri krádeži. Zo stanu ukradli kľúče od auta, odcudzili aj dva mobily

Foto: Polícia vyrušila štyroch mužov pri krádeži. Zo stanu ukradli kľúče od auta, odcudzili aj dva mobily
Foto: ilustračné

Polícia v Michalovciach z krádeže obvinila štyroch mužov vo veku od 22 do 58 rokov z Michalovského okresu, ktorý si v nedeľu 22. júla 2018 vyhliadli stan v blízkosti kúpaliska v rekreačnom stredisku Kamenec na Zemplínskej Šírave. Jeden u obvinených rozopol stan a zobral kľúče od auta.

Dvaja z obvinených dávali pri aute pozor a ďalší dvaja z odkladacieho priestoru vozidla odcudzili dva mobilné telefóny. Potom vozidlo uzamkli a kľúče chceli vrátiť do stanu. To však nestihli, pretože ich prichytili pri čine policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ Košice. Krádežou telefónov vznikla poškodeným škoda vo výške 1000 eur, k poškodeniu auta nedošlo,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Na dvoch z obvinených, ktorí boli umiestnení do cely policajného zaistenia, bol spracovaný podnet na ich väzobné stíhanie. Obvineným osobám hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

Polícia radí ako sa nestať obeťou krádeže

Páchatelia využívajú frekventované miesta, diskotéky, promenádu a pod., čiže na týchto miestach byť viac ostražitý k svojím osobným veciam.

  • Nenechávať osobne veci bez dozoru, napr. voľne položené na stole alebo nenechávať veci v stanoch počas neprítomnosti, resp. počas spánku.
  • Páchatelia typujú osoby (obete), ktoré sú zjavne pod vplyvom alkoholu a využijúc tento oslabený stav sa stavajú ľahkou korisťou, preto odporúčame podľa možností týmto stavom predísť, a mať pri sebe iba nevyhnutné osobné veci.
  • Nenechávať osobné veci a cennosti v motorových vozidlách na viditeľných miestach.
  • Napriek horúcim nociam nenechávať dvere chatiek a letných terás otvorené alebo neuzamknuté.
Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


14 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Košice
Dopravný servis
Slanecká
Dopravná nehoda
14:13
Prešovská
Iné nebezpečenstvo
14:11
Beniakovce
Stacionárny radar
13:12
Beniakovce
Policajná hliadka
11:16
Dargov
Stacionárny radar
11:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.