19 júl 2018 - 14:19

Košický samosprávny kraj privítal na Úrade KSK delegáciu zo Zakarpatskej oblastnej rady

Foto: Košický samosprávny kraj privítal na Úrade KSK delegáciu zo Zakarpatskej oblastnej rady
Foto: KSK

Predseda KSK Rastislav Trnka prijal v Košiciach predsedu Zakarpatskej oblastnej rady Michajla Rivisa spolu s delegáciou zo Zakarpatska. Predmetom rokovaní bola spolupráca pri príprave a realizácii projektov financovaných v rámci programu cezhraničnej spolupráce ENI Maďarsko-Slovensko-Rumunsko-Ukrajina 2014-2020.

Som rád, že sme sa stretli s predsedom Zakarpatskej oblastnej rady, nakoľko reálna spolupráca medzi našimi krajmi v posledných rokoch nefungovala aktívne. Pred dvoma týždňami bol na Úrade KSK zriadený informačný bod pre program cezhraničnej spolupráce ENI, dnes sme znovu naštartovali rokovania s ukrajinskou samosprávou, ktorej výsledkom veríme, že budú už čoskoro zrealizované prvé spoločné projekty v rámci programu cezhraničnej spolupráce,“ informoval predseda KSK Rastislav Trnka.

Predstavitelia oboch krajov prejavili záujem o spoluprácu pri projektoch zameraných na rozvoj cestovného ruchu, turizmu, životného prostredia aj zlepšenia infraštruktúry. Predseda Zakarpatskej oblastnej rady uviedol, že za jeden z problémov v ich regióne vnímajú absenciu závodu zameraného na spracovanie odpadov.

S Maďarskom sa nám podarilo zrealizovať projekt zameraný na triedenie a skladovanie odpadu, no stále nám chýba závod na jeho spracovanie. Boli by sme radi, ak by sa zrealizovala spolupráca s Košickým samosprávnym krajom na projektoch cezhraničnej spolupráce aj v rámci problematiky zameranej práve na spracovanie odpadu,“ uviedol Michajlo Rivis.

Dodal, že množstvo odpadu sa na Slovensko dostáva najmä po riekach tečúcich zo Zakarpatskej oblasti. Predstavitelia oboch krajov sa dohodli na vytvorení pracovnej skupiny, ktorá bude spolupracovať na projektoch cezhraničnej spolupráce.


2 zdieľaní
Zdroj: TS KSK
Dopravný servis
Košický Klečenov
Prekážka na ceste
20:17
Drienovec
Policajná hliadka
18:16
Slanecká
Policajná hliadka
18:10
Štefánikova
Policajná hliadka
17:14
Košické Oľšany
Prekážka na ceste
16:18
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina