18 júl 2018 - 13:04
Miroslava Ondáková

Každú prázdninovú sobotu sa turisti do Slovenského raja budú môcť odviezť Ľadovým expresom

Foto: Každú prázdninovú sobotu sa turisti do Slovenského raja budú môcť odviezť Ľadovým expresom
Foto: Facebook

Ľadový expres je jediný priamy vlakový spoj. Každú prázdninovú sobotu vás odvezie z Košíc až k Dobšinskej ľadovej jaskyni zapísanej na Zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO.

Ide o prvé pravidelné vlakové spojenie, ktorého spustenie vyplynulo z dlhodobej iniciatívy krajskej organizácie Košice Región Turizmus (KRT) a jej spolupráce s národným dopravcom – Železničnou spoločnosťou Slovensko (ZSSK).

Zavedenie turistického vlakového spojenia znamená ďalší dôležitý krok v našej snahe o zlepšovanie dostupnosti turisticky exponovaných miest v našom kraji. Obzvlášť v južnej časti Národného parku Slovenský raj, v ktorej sa nám postupne darí napĺňať naše plány rozvoja cestovného ruchu. Ľadový expres rozširuje komfort cestovateľa a zbavuje ho komplikácií pri plánovaní výletu,“ informuje výkonná riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková.

Vstupenky si môžete kúpiť online, to však najneskôr 30 minút pred odchodom vlaku, alebo v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach v pracovných dňoch od 10:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 15:00 hod. V prípade voľných kapacít vo vlaku, je možné si vstupenku zakúpiť priamo vo vlaku u personálu, avšak bez nároku na miesto na sedenie. Prednosť majú cestujúci, ktorí si lístok kúpili v predpredaji.
Zdroj: MiC Košice

Dopravný servis
Košické Oľšany
Policajná hliadka
17:14
Prešovská
Prekážka na ceste
17:14
Štefánikova
Policajná hliadka
17:13
Dargov
Policajná hliadka
16:16
Prešovská
Iné nebezpečenstvo
16:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.