Aktuálny stav odberných miest COVID-19

18 júl 2018 - 12:26

V Margecanoch v blízkosti železničnej stanice vznikli dve nové parkoviská s 58 miestami

Foto: V Margecanoch v blízkosti železničnej stanice vznikli dve nové parkoviská s 58 miestami
Foto: KSK

V blízkosti železničnej stanice v obci Margecany pribudli dve nové parkoviská. Denne sa na železničnej stanici pohybuje 5 až 7 tisíc ľudí. Ide o významný dopravný uzol Hnileckej doliny. Jednokoľajová trať Červená Skala – Margecany je zároveň nepísanou najkrajšou železničnou traťou na Slovensku.

Našou snahou bolo odbremeniť osobnú dopravu a zlepšiť komfort cestujúcich verejnou dopravou. Teraz môžu nechať svoje auto pred železničnou stanicou a do práce, či školy sa dostanú pohodlne vlakom. Margecany lákajú aj množstvo turistov, ktorí sem prichádzajú za krásami Slovenského raja,“ informoval starosta obce Margecany Igor Petrik.

Na dvoch parkoviskách vzniklo 58 nových parkovacích miest. Parkoviská môžu využiť aj turisti a pokračovať na bicykli. Cez Margecany prechádza Hnilecká cyklomagistrála, ktorá spája dve významné strediská cestovného ruchu - vodnú nádrž Palcmanská Maša v Národnom parku Slovenský raj s priehradou Ružín pri Margecanoch.

Košický samosprávny kraj sa snaží podporovať projekty, ktoré zvyšujú komfort pre cestujúcich, prinášajú lepšie možnosti turistom a skvalitňujú život v regiónoch. Výstavbou týchto parkovísk prispejeme aj k zlepšeniu podmienok integrovanej dopravy v rámci celej Hnileckej doliny,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.5 zdieľaní
Zdroj: KSK
Dopravný servis
Jantárová
Policajná hliadka
13:18
Jantárová
Stacionárny radar
12:16
Sečovská cesta
Stacionárny radar
12:14
Sečovská cesta
Policajná hliadka
12:10
Pereš
Policajná hliadka
11:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.