Počas turnaja v plážovom volejbale Východného pohára si sily zmerala štyridsiatka dvojíc

Galéria: 5 fotiek

Uplynulý víkend sa no košickej Terase niesol v znamení súbojov v plážovom volejbale na turnaji Východného pohára, ktorý patrí k beachvolejbalovým turnajom „B“ kategórie. Svoje sily si zmeralo 18 mužských dvojíc a 10 ženských dvojíc, pričom celková dotácia na tento turnaj vrátane odmien bola vo výške 1000 €.

Najvyššie nasadenou mužskou dvojicou bol aktuálny majster Slovenska (nielen v plážovom ale i halovom volejbale) Nemec / Povzrazník z Prievidze a Zvolena. Svoju pozíciu aj potvrdili a vo finále zdolali bratislavský pár Kviečinský/Hruboška. Na bronzovom stupienku mal zastúpenie Východ, a to dvojicou Sekera/Bajcura z miest Vranov a Strážske. V atraktívnom prostredí uprostred sídliska v najväčšej mestskej časti Západ – Terasa pred OC Galéria pútali pozornosť najmä dámske súboje.

Hoci nasadené jednotky Sandanusová/Blizmanová nepotvrdili svoju pozíciu, semifinálové a finálové zápasy nestratili na vysokej kvalite. O prvenstvo v turnaji sa „pobili“ dvojice Harmanová/Eleková z B.Bystrice a Zvolena proti bratislavskému páru Vandáková/Bojnanská, víťazne pre prvú menovanú dvojicu. Bronz získali domáce Košičanky, Murínová/Kapráľová. Turnaj mal aj zahraničnú účasť, tradične v podobe ukrajinských hráčov, avšak ich pôsobenie skončilo už v prvý vyraďovací deň.

Pri ohliadnutí na minulý rok to bol práve ukrajinský reprezentačný pár Skukis/Medyanuk, ktorý bez prehry ovládol Východný pohár na projekte Beach Plaza Terasa. Hlavným organizátorom turnaja bola Mestská časť Košice-Západ spolu so zástupcom Slovenskej volejbalovej federácie – Volejbalovým klubom Šaca. Východný pohár bol zároveň živou pozvánkou na hlavné Majstrovstvá SR „A“ kategórie, ktoré bude košická Terasa už po 3. krát hostiť o 2 týždne počas víkendu 28.-29.7., kde svoju účasť postupne potvrdzujú aj veľké mená slovenského volejbalu.