17 júl 2018 - 14:52
Miroslava Ondáková

Na sklenených výplniach električkových zastávok pribudnú špeciálne nálepky, zarábania úhynu vtákov

Foto: Na sklenených výplniach električkových zastávok pribudnú špeciálne nálepky, zarábania úhynu vtákov
Foto: Mesto Košice
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Na zmodernizovaných električkových zastávkach začali pracovníci DPMK vylepovať nálepky na ochranné zábradlia zástavok na sídlisku Košice - Západ" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Košice - Západ. Dôvodom je zvýšený úhyn vtákov naražajúcich do sklenených výplní zastávok. Problém riešia špeciálnymi nálepkami. Sú priesvitné a pre ľudské oko takmer neviditeľné, vtáky ich však vidia veľmi výrazne.

Sklenené výplne ochranných zábradlí pri električkových zastávkach by už pre operence nemali byť nebezpečné. Mesto Košice na základe odporúčaní Slovenskej ornitologickej spoločnosti zaobstaralo špeciálne nálepky so siluetami vtákov v ultrafialovom (UV) spektre, ktoré nenarúšajú estetický vzhľad výplní.

Tak ako sme avizovali pri prvých prípadoch úhynu vtákov, začali sme intenzívne hľadať spôsob, ako tomuto stavu predchádzať.  Po konzultáciách s odborníkmi sme zabezpečili nálepky so siluetami vtákov, ktoré slúžia na odplašenie živých operencov. Som naozaj rád, že sme spoločne našli efektívne riešenie.  Nálepky sa už v týchto chvíľach začínajú lepiť na miesta, kde sú potrebné a ja pevne verím, že operencom už nič nehrozí,“ uviedol viceprimátor mesta Košice, Martin Petruško.Zdroj: DMPK

Dopravný servis
Beniakovce
Policajná hliadka
00:14
Dargov
Prekážka na ceste
23:16
Prešovská
Jama na ceste
23:10
Košický Klečenov
Policajná hliadka
20:16
Prešovská
Jama na ceste
20:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.