07 jún 2018 - 13:40

Autorská výstava fotografií Pavla Kočiša, Remeslá čias minulých v Dome tradičnej kultúry Gemera

Foto: Autorská výstava fotografií Pavla Kočiša, Remeslá čias minulých v Dome tradičnej kultúry Gemera
Foto: Gemerské osvetové stredisko Rožňava

Gemerské osvetové stredisko (GOS) pozýva na autorskú výstavu fotografa Pavla Kočiša v termíne od 7. do 29. júna 2018 do Domu tradičnej kultúry Gemera (DTKG).

Zavádzanie nových technológií postupne vytláča tradičné spôsoby obživy obyvateľstva kdekoľvek vo svete. Výnimkou nie je ani Rumunsko, kde však ešte stále môžeme natrafiť na pôvodné formy hospodárenia a remesiel. Rôzne regióny poskytujú osobité podmienky pre ich zachovanie v autentickej forme najmä v horských oblastiach,” hovorí autor výstavy Pavol Kočiš. „Tieto prírodné a historické fenomény podnietili aj môj záujem a vznik týchto fotografií. Veď je len otázkou času dokedy sa budeme môcť stretávať s remeselníkmi a hospodármi minulosti,” dodáva.

Výstava je prístupná v sále DTKG v pracovných dňoch od 9.00 do 15.00, v inom termíne po telefonickom dohovore na čísle 0915 884 135. 

Pavol Kočiš, košický fotograf a cestovateľ, ktorému učarovalo Rumunsko, nám prináša svoje pohľady na tradičné remeslá a tradičný spôsob hospodárenia,” informuje za organizátora výstavy Anežka Kleinová (GOS).  „Renomovaný autor s medzinárodným fotografickým titulom AFIAP a mnohými ďalšími oceneniami za tvorbu zostavil kolekciu, ktorá zachytáva horský chov oviec, spracovanie mlieka a vlny, výrobu vápna, dreveného uhlia, spracovanie dreva v karpatských lesoch, ale najmä ľudí, ktorí sa týmto činnostiam ešte venujú,” dodáva.Miesto: Dom tradičnej kultúry Gemera
Dátum: 07.06.2018 - 09:00    29.06.2018 - 15:00
4 zdieľaní
Zdroj: Gemerské osvetové stredisko Rožňava
Dopravný servis
Bidovce
Prekážka na ceste
09:17
Prešovská
Policajná hliadka
09:17
Dargov
Stacionárny radar
09:15
Beniakovce
Stacionárny radar
09:15
Beniakovce
Policajná hliadka
09:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.