30 máj 2018 - 13:26
Miroslava Ondáková

Vo Veľkých Kapušanoch zaplatili falošnou 50 eurovou bankovkou z hračkárstva, čelia obvineniu

Foto: Vo Veľkých Kapušanoch zaplatili falošnou 50 eurovou bankovkou z hračkárstva, čelia obvineniu
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V jednom z obchodných centier vo Veľkých Kapušanoch v marci 2018 45-ročný muž zaplatil falošnou 50 eurovou bankovkou. Muž si bankovku zadovážil od maloletej osoby, ktorá ju kúpila v odchodnom dome s hračkami na Ukrajine.

O niekoľko dní neskôr si 24-ročný obvinený muž zadovážil od tej istej maloletej osoby 2 kusy falzifikátov 50 eurovej bankovky, zakúpených na Ukrajine, a po vzájomnej dohode s 18-ročným mužom a 22-ročnou ženou bankovkami zaplatili v rôznych prevádzkach v meste Veľké Kapušany

Odborným posudkom Národnej banky Slovenska bolo zistené, že uvedené bankovky sú falzifikáty, ktoré svojim vzhľadom môžu byť za nepriaznivých podmienok pre prijímateľa zameniteľné za pravú bankovku,“ uviedla Lenka Ivanová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov obvinil 45-ročného muža z Michalovského okresu, a zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil 24-ročného a 18- ročného muža, a 22-ročnú ženu.

Obvineným osobám hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov.
Zdroj: KR PZ Košice

Dopravný servis
Beniakovce
Policajná hliadka
00:14
Dargov
Prekážka na ceste
23:16
Prešovská
Jama na ceste
23:10
Košický Klečenov
Policajná hliadka
20:16
Prešovská
Jama na ceste
20:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.