25 máj 2018 - 15:52

Dnes 25. mája si pripomíname Medzinárodný deň nezvestných detí

Foto: Dnes 25. mája si pripomíname Medzinárodný deň nezvestných detí
Foto: Polícia Slovenskej republiky

V rámci Medzinárodného dňa nezvestných detí Polícia Slovenskej republiky pripravila preventívny leták pre deti, aby sa hravou formou oboznámili s nástrahami, s ktorými sa môžu stretnúť.

Medzinárodný deň nezvestných detí vyhlásil v roku 1983 vtedajší prezident USA Ronald Reagan. V roku 1986 sa k pamätnému dňu pripojila Kanada, ktorú nasledovali ďalšie krajiny. Medzinárodný deň nezvestných detí je dňom, kedy celý svet vyjadruje solidaritu s rodičmi, ktorých deti sa nevrátili domov, ale nikdy sa na ne nezabudne.

V roku 2017 bolo nezvestných 471 detí vo veku od 0 do 15 rokov a 1 372 mladistvých detí vo veku od 15 do 18 rokov, pričom vypátraných 460 maloletých detí a 1 323 mladistvých detí. V súčasnosti má polícia v pátraní 12 maloletých detí a 25 mladistvých detí.  

Čo robiť v prípade obáv,  že sa dieťa stratilo

V prvom rade je potrebné preveriť všetkých rodinných príslušníkov, kamarátov, spolužiakov a prehľadať všetky miesta, kde by sa dieťa mohlo nachádzať. Ak je toto pátranie neúspešné, treba zistiť, čo všetko si dieťa mohlo zobrať so sebou, spomenúť si, čo presne malo na sebe oblečené a nájsť jeho najaktuálnejšiu fotografiu.

Nezvestnosť oznámte na najbližšom útvare Policajného zboru. Na Slovensku neexistuje žiadny časový úsek, ktorý by vymedzoval, od ktorého momentu zmiznutia sa po dieťati začne pátrať. Polícia začína pátranie ihneď po jeho nahlásení. Netreba zabúdať, že pri malých alebo chorých deťoch, ktoré potrebujú užívať lieky, je každá minúta drahá.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


8 zdieľaní
Zdroj: MV SR
Dopravný servis
Košický Klečenov
Hmla
18:12
Pereš
Práca na ceste
16:16
Košický Klečenov
Dopravná nehoda
16:16
Drienovec
Iné nebezpečenstvo
16:12
Moyzesova
Práca na ceste
15:17
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.