14 máj 2018 - 11:33

Počas 6. ročníka kultúrno-duchovného festivalu Spišský Jeruzalem je pripravený bohatý program

Foto: Počas 6. ročníka kultúrno-duchovného festivalu Spišský Jeruzalem je pripravený bohatý program
Foto: osvetasnv.sk

V nádhernom prostredí Spišskej Kapituly sa bude v dňoch 17.5. – 20.5.2018 konať 6. ročník kultúrno-duchovného festivalu Spišský Jeruzalem. Počas programu sa môžete oboznámiť s históriou miesta, obdivovať lokalitu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, či započúvať sa do kultúrno-duchovného programu, ktorý spoločne pripravili partneri: Košický samosprávny kraj, Prešovský samosprávny kraj, Spišské biskupstvo, mesto Spišské Podhradie a združenie Spišský hrad – Podbranisko.

Hlavným koordinátorom je Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi. Marketingovú podporu zabezpečuje Košice región. Organizátori festivalu a zároveň partneri projektu Spišský Jeruzalem sa snažia priblížiť čiastočnú históriu tohto miesta – od Katedrály sv. Martina, cez Pažicu až po Sivú bradu. Tu v 17. stor. za pôsobenia Juraja Bársonyho, spišského prepošta, neskôr jágerského biskupa a členov Spoločnosti Ježišovej – Jezuitov bola vystavaná kalvária typu Jeruzalemská (Calvario Jerusalem). Vedome formovaná religiózna krajina, usporiadanie kaplniek, vzdialenosti medzi nimi, približujú udalosti posledných dní Ježišovho života. 

Súčasný Spišský Jeruzalem nie je len nádherným miestom hodným fotografovania, prechádzok, objavovania chráneného územia, fauny, flóry, či histórie, ale je aj miestom na uvažovanie a meditáciu. Aj dnešný návštevník, či pútnik zažije dotyk tohto premodleného miesta, precíti genius loci „Spišského Jeruzalema“ a má možnosť získať medailón pútnika.


Miesto: Spišské Podhradie
Dátum: 17.05.2018 - 11:00    20.05.2018 - 13:00


0 zdieľaní

Dopravný servis
Prešovská
Stacionárny radar
10:14
Slanecká
Jama na ceste
10:12
Prešovská
Policajná hliadka
10:12
Beniakovce
Policajná hliadka
08:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina