COVID-19 vývoj situácie v kraji

20 marec 2018 - 10:11

Železnice upozorňujú na výlukové práce v Cesticiach, na priechode pribudnú závory

Foto: Železnice upozorňujú na výlukové práce v Cesticiach, na priechode pribudnú závory
Foto: ilustračné

Železnice Slovenskej republiky informujú, že dnes 20. marca budú začaté výlukové práce na zastávke Cestice, ktorá sa nachádza medzi výhybňou Chym a železničnou stanicou Čečejovce okres Košice-okolie. Cieľom výlukových prác je zabezpečenie priechodu pre chodcov na zastávke Cestice novým priecestným zabezpečovacím zariadením a na priechode pribudnú závory.

Práce na priechode pre peších budú prebiehať vo viacerých etapách. Prvá etapa, ktorá začne zajtra a spočíva v stavebných prácach, bude trvať nepretržite 26 dní, skončí sa teda 14. apríla 2018. Práce na aktivácii nového PZZ, teda posledná etapa výluky, sú plánované v mesiaci máj 2018. Všetky práce budú vykonávané dodávateľsky,“ uviedla Martina Pavliková, hovorkyňa ŽSR.

Na zastávke Cestice bude počas výlukových prác dočasne zriadený priechod pre chodcov k nástupištiam 1. a 2. . Počas prác bude však obmedzená rýchlosť vlakov, z toho dôvodu môže dôjsť k menším meškaniam vlakov. „ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej aj cestnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach,“ dodala Pavlíková z ŽSR.
Zdroj: ŽSR

Dopravný servis
Beniakovce
Prekážka na ceste
15:12
Košický Klečenov
Prekážka na ceste
15:12
Košický Klečenov
Stacionárny radar
14:17
Beniakovce
Policajná hliadka
14:15
Košické Oľšany
Práca na ceste
14:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.