05 marec 2018 - 13:02

AKTUÁLNE: Na Matuškovej ulici zasahujú hasiči, v byte na treťom poschodí vypukol požiar

Foto: AKTUÁLNE: Na Matuškovej ulici zasahujú hasiči, v byte na treťom poschodí vypukol požiar
Galéria: 9 fotiek
Foto: Prezídium Hasičského a záchranného zboru, Hasiči Košice

Košickí hasiči aktuálne zasahujú pri požiari bytu, ktorý vypukol na treťom na Matuškovej ulici v Košiciach. „Požiar vznikol pravdepodobne od elektrospotrebiča, pričom došlo k zadymeniu ďalších dvoch bytov. Z postihnutých bytov bolo evakuovaných 8 osôb, z ktorých sa 6 nadýchalo splodinami horenia a momentálne sú v opatere ZZS. Hasičom sa požiar podarilo lokalizovať, momentálne priestory odvetrávajú a dohášajú skryté ohniská,“ informuje Prezídium Hasičského a záchranného zboru.

Zo zadymeného bytu postupne evakuovali deväť ľudí, v byte býval 77-ročný Jozef, ktorý a snažil požiar uhasiť. „Majiteľa požiarom postihnutého bytu odviezla sanitka. Pán sa evakuoval sám, ale pri požiari sa nadýchal splodín. Celé schodisko bolo zadymené, museli sme odvetrať celý vchod. V bytoch na najvyšších poschodiach boli ľudia, evakuovali sme ich, skontrolovali ich pracovníci záchrannej služby. Horela jedna izba a predsieň. Príčina je v štádiu vyšetrovania,“ uviedli hasiči.

Na mieste požiaru zasahovali aj košickí záchranári. „Dokopy bolo v kontakte s dymom deväť osôb. Po vyšetreniach a poučení osem z nich zostáva na mieste, nie je potrebný prevoz do nemocnice. Pána, ktorý bol v požiarom zasiahnutom byte, sme po stabilizácii a ošetrení ľahko intoxikovaného splodinami horenia previezli do nemocnice. Nebol popálený,“ dodal Igor Krupa, hovorca záchranárov. Presnú príčinu vzniku požiaru vyšetruje HaZZ.


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


65 zdieľaní
Zdroj: HaZZ, korzar.sk
Dopravný servis
Moyzesova
Kolóna
12:18
Košické Oľšany
Práca na ceste
12:14
Prešovská
Práca na ceste
12:13
Nižná Kamenica
Iné nebezpečenstvo
12:11
Moyzesova
Práca na ceste
12:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.