01 marec 2018 - 10:33

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po mužovi, ktorý fyzicky napadol Košičana na ulici

Foto: Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po mužovi, ktorý fyzicky napadol Košičana na ulici
Foto: KR PZ Košice

Košickí policajti vyšetrujú zločin ublíženia na zdraví spáchaného v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva, ktorý sa stal približne na začiatku februára 2018 na Dominikánskom námestí v Košiciach. Polícia obvinila 27-ročného muža z Košíc, zároveň po ňom vyhlásila pátranie. Napadnutý mladík utrpel zranenia, z ktorých sa liečil do 42 dní s hrozbou ťažkej ujmy na zdraví.

„Druhý z obvinených 26-ročný muž z okresu Košice okolie sa tomuto konaniu prizeral, bez viditeľnej ochoty neposkytol napadnutému mužovi pomoc, hoci s ohľadom na viditeľné zranenia, ktoré mladík utrpel pri útoku, mohol predpokladať, že je poškodený muž v nebezpečenstve ťažkej ujmy na zdraví, hoci tak mohol urobiť bez nebezpečenstva pre seba alebo iného, zároveň páchanie tohto skutku bez odkladu neoznámil, ani skutok neprekazil,“ informuje Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Polícia zverejnila kamerové záznamy, ktoré zachytili celý útok na Košičana. „Niektoré zábery však nie je možné pre brutálnosť obsahu zverejniť. Ani toto video neodporúčame pozerať citlivým osobám. Po obvinenom Martinovi Motykovi polícia pátra. Pomôcť môžete aj vy, a ak ste muža spoznali, prípadne sa spoznal sám, oznámte nám to na ktoromkoľvek policajnom útvare alebo na známom čísle 158,“ dodala Jana Mésarová z KR PZ v Košiciach.
443 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Košice
Dopravný servis
Beniakovce
Kolóna
07:15
Dargov
Policajná hliadka
07:13
Beniakovce
Práca na ceste
06:16
Drienovec
Hmla
06:14
Pereš
Policajná hliadka
23:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.