13 február 2018 - 11:57

Modernizácia električkových tratí v Košiciach pokračuje podľa harmonogramu, informuje Dezider Orenič

Foto: Modernizácia električkových tratí v Košiciach pokračuje podľa harmonogramu, informuje Dezider Orenič
Galéria: 5 fotiek
Foto: Mesto Košice

Vo štvrtok 8. februára 2018 počas ďalšieho kontrolného dňa modernizácie električkových tratí informoval Dezider Orenič, hlavný technický dozor stavby MET investora Mesto Košice, že práce na uzavretých úsekoch pokračujú podľa harmonogramu. Uzávery koľajového prejazdu Ružínska – Laborecká, ako aj časti Štúrovej ulice od Toryskej po Moldavskú cestu pre motorové vozidlá , nenarobili košickým vodičom žiadne väčšie problémy.


 

„Siedmeho februára sme začali s demontážou provizórneho prejazdu Ružínska – Laborecká, momentálne tam dávame koľajnice. Na budúci týždeň, a vyzerá to tak že už v pondelok (12. 2. 2018), by sme chceli prejazd zabetónovať. Dovtedy kým betón medzi koľajnicami nevytvrdne, musíme prejazd uzavrieť aj pre chodcov, tento stav ale potrvá len asi dva dni. Potom začneme s asfaltovaním nielen prejazdu Ružínska – Laborecká, ale aj autobusových zastávok pri „novej” nemocnici,” uviedol Dedzider Orenič hlavný technický dozro stavby MET.


 

Na Triede SNP sa už pracuje na prístreškoch a nástupištiach pre cestujúcu verejnosť. Ochranné zábradlia začali montovať včera v pondelok, 12. februára 2018.. „Čo sa týka prác v uzavretom úseku od križovatky Štúrova – Toryská po križovatku Idanská – Dunajská – Moldavská cesta, cez uplynulý víkend bolo kompletne zdemontované trakčné vedenie. Od pondelka vytrhávajú v danom úseku koľajnice, demontujú sa betónové panely medzi koľajnicami. Pozorne sledujeme aj dopravnú situáciu na obchádzkovej trase na Toryskej či Idanskej ulici, doposiaľ tam neboli žiadne problémy, nesťažujú sa ani vodiči,” dodal Dezider Orenič. 

23 zdieľaní
Zdroj: Mesto Košice
Dopravný servis
Šaca
Zver pri ceste
23:16
Budimír
Prekážka na ceste
22:11
Hlinkova
Stacionárny radar
21:16
Hlinkova
Policajná hliadka
21:12
Bidovce
Iné nebezpečenstvo
20:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.