07 december 2017 - 12:49
Miroslava Ondáková

Rožňavskí policajti chytili muža podozrivého z lúpeže

Foto: Rožňavskí policajti chytili muža podozrivého z lúpeže
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave obvinil 18-ročného Denisa z Rožňavy z porušovania domovej slobody a zločinu lúpeže. Obvinený mladík bol už viackrát súdne trestaný za rôznu majetkovú trestnú činnosť. V pondelok 4. decembra sa vlámal do rodinného domu, kde odcudzil finančnú hotovosť. 

„Vo večerných hodinách vnikol na pozemok jedného z rodinných domov v okrese Rožňava a s úmyslom odcudziť peniaze vošiel cez okno do domu, kde bol prichytený 79-ročnou majiteľkou domu. Po hrozbe, že jej ublíži, mu dôchodkyňa vydala 5 eur. Tie však obvinený odmietol, že mu to nestačí, a žiadal ďalšie peniaze. Dôchodkyňa sa zľakla a ukázala mu miesto, kde má uložené úspory, odkiaľ si obvinený mladík vzal cca 150 eur a z miesta činu ušiel. K zraneniu dôchodkyne nedošlo,“ uviedla Lenka Ivanová hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.

O niekoľko hodín rožňavskí kriminalisti podozrivého mladíka vypátrali a zadržali. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie. Vzhľadom na to, že skutok spáchal na chránenej osobe, v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.Zdroj: KR PZ Košice

Dopravný servis
Prešovská
Policajná hliadka
23:16
Nižná Kamenica
Prekážka na ceste
22:14
Pereš
Policajná hliadka
22:13
Košické Oľšany
Iné nebezpečenstvo
22:13
Dargov
Prekážka na ceste
21:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.