05 december 2017 - 11:26
Miroslava Ondáková

Učiteľ Rado Repický ilustroval knihu pre deti Prišeráci

Foto: Učiteľ Rado Repický ilustroval knihu pre deti Prišeráci
Foto: KSK
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Dnes 5. decembra sa uskutoční v Libresso books & coffee v Prešove o 17.30 hod. krst knihy pre deti s názvom Prišeráci. Autorkou knihy je Marka Staviarska, knihu ilustruje učiteľ zo Školy úžitkového výtvarníctva Rado Repický. Krstným otcom bude Marián Čekovský, s ktorým Rado Repický spolupracuje už niekoľko rokov na projekte „ČekyPoint“.

„Okrem toho, že je to človek sympatický, som sledovala jeho prácu a k môjmu textu sa tie jeho rôznorodé príšerky, ktoré doteraz tvoril, veľmi hodili. Rada tiež spolupracujem s miestnymi tvorcami, v čom by som chcela v budúcnosti pokračovať,“ uviedol ilustrátor knihy Rado Repický. Pre mladého výtvarníka bola spolupráca na detskej knihe novou skúsenosťou. Pri tvorbe knižných ilustrácií musel mať hranice, ktoré mu určoval text i autorka. „Najťažšie bolo skamarátiť sa s hlavnými hrdinami, keďže oni už mali konkrétnu podobu i charakterové vlastnosti. Pri tvorbe komixov som bol zvyknutý, že všetko si vymýšľam sám. Príšerákov som si teda „adoptoval,“ pokračoval Rado Repický.

Samotná autorka ilustráciami Repického neskrýva spokojnosť. „Jeho príšeráci sú presne takí, akých som si ich predstavovala - trochu strašidelní, ale aj vtipní. Páči sa mi, že v každej ilustrácii nájdete aj niečo, čo vás prekvapí. Napríklad, keď budete držať knihu v rukách, skúste si všimnúť zástrčku chápadlového vysávača. Usmejete sa. Okrem toho je jeho štýl neošúchaný a originálny,“ dodala autorka knihy Marka Staviarska. Kniha „Príšeráci!“ je určená najmä pre chlapcov, ale zaujať by mohla aj dobrodružné dievčatá od sedem rokov.Zdroj: KSK

Dopravný servis
Čečejovce
Uzavretá cesta
00:16
Drienovec
Zver pri ceste
00:12
Prešovská
Policajná hliadka
23:16
Nižná Kamenica
Prekážka na ceste
22:14
Pereš
Policajná hliadka
22:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.