COVID-19 vývoj situácie v kraji

30 november 2017 - 09:54

Polícia obvinila 20-ročného mladíka z Košíc z podvodu

Foto: Polícia obvinila 20-ročného mladíka z Košíc z podvodu
Foto: ilustračné

Mladík z Košíc na sociálnej sieti sľuboval výhry ale podvodom vylákal od ľudí prístupové údaje k platobným kartám. „Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach z trestného činu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty obvinil 20-ročného Róberta z Košíc, ktorý v dvoch prípadoch (v januári a apríli tohto roku) podvodným spôsobom vylákal prístupové údaje k platobným kartám poškodených osôb z Českej republiky,“ uviedla Jana Mésarová hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.

Obvinený Košičan sa prostredníctvom sociálnej siete skontaktoval s poškodenými pod fiktívnou zámienkou, že sa stali výhercami mobilného telefónu a finančnej hotovosti vo výške 1.500 eur - kuchynskej linky za 180.000 českých korún. Takýmto podvodným konaním a neoprávneným prevodom finančných prostriedkov prostredníctvom platobných kariet obvinený mladík previedol z účtov poškodených osôb finančnú hotovosť v celkovej výške vyše 670 eur za nákupy rôzneho tovaru a služieb cez internet. Obvinenému Košičanovi za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na 5 rokov.

Rady polície, ako sa vyhnúť podvodom

Podvodníci využívajú rôzne zámienky, aby sa dostali k vašim peniazom. Nedôverujte neznámym ľuďom a nedajte sa nachytať na nič, čo znie až príliš dobre - vysoké zisky za vložené peniaze, “výhodné” kúpy, fantastické dovolenky s ubytovaním zadarmo, či rôzne výhry. Závažné rozhodnutia o vašom majetku konzultujte s právnikom, dajte si poradiť od vierohodných osôb. Nikdy nedávajte peniaze, či prístupové údaje k svojim platobným kartám osobe, ktorú nepoznáte, môže ísť o podvodníka.Zdroj: KR PZ Košice

Dopravný servis
Štefánikova
Stacionárny radar
16:18
Štefánikova
Policajná hliadka
16:16
Jantárová
Prekážka na ceste
16:14
Prešovská
Prekážka na ceste
16:12
Jantárová
Policajná hliadka
16:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.