- 5. december 2025 o 12:20
VIDEO: V Gelnici vyrastie na Sídlisku SNP moderná bytovka, do výstavby sa investujú 3 milióny eur, prinesie 20 bytov
Na gelnickom Sídlisku SNP má vyrásť nový bytový dom v hodnote takmer troch miliónov eur. Projekt prinesie viac ako dvadsať nových bytov a podľa vedenia mesta by sa výstavba mala začať už čoskoro. Primátor mesta Dušan Tomaško uviedol, že stavba je zo strany mesta odovzdaná zhotoviteľovi a momentálne sa realizuje prekládka optiky pod pozemkom, po ktorej sa pristúpi k samotnej výstavbe. Dodal tiež, že okrem nových bytov vzniknú aj nové parkovacie miesta pre obyvateľov sídliska.
Pripomenul, že nedostatok bytov je dlhodobým problémom, ktorý ovplyvňuje odchod ľudí z Gelnice, a preto chce mesto popri tejto bytovke postaviť menší objekt aj na Športovej ulici a ďalšie bytové jednotky vytvoriť v rodinnom dome na Hlavnej ulici, ktorý prešiel do majetku mesta. Financie na výstavbu získala Gelnica zo Štátneho fondu rozvoja bývania.
Čo na to Gelničania
Pod príspevkom sa okamžite rozbehla diskusia. „Bez vhodných pracovných príležitostí budú ľudia aj naďalej odchádzať,“ skonštatoval Jozef. Podobne zareagoval aj Igor. „Ja som neodchádzal kvôli bývaniu, ale kvôli práci, ktorá tam nebola, nie je a nikdy nebude.“
Iní naopak vedenie mesta za tento krok pochválili. Jeden z diskutujúcich uviedol, že podľa neho má Gelnica šikovného primátora a Ľubica ocenila snahu mesta slovami, že vidieť, ako sa primátor o Gelnicu a jej obyvateľov poctivo stará. V diskusii sa objavili aj stručné povzbudenia. Niektorí však upozornili aj na praktické detaily, Richard napríklad poznamenal, že podľa neho by sa mala urobiť najmä poriadna strecha.
Z reakcií je zrejmé, že Gelnica sa snaží vytvárať nové možnosti na bývanie a presvedčiť svojich obyvateľov, že má význam zostať v meste. Nový bytový dom na Sídlisku SNP predstavuje jeden z krokov, ktorými chce vedenie zlepšiť podmienky na život a zabrániť odchodu ľudí do väčších miest.
Minútky zo Slovenska
- 14:00 Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta
- 14:00 Najnovší prieskum ukázal, ktorý svetový líder je u Slovákov najobľúbenejší. Neuveríte, ako dopadol Trump
- 14:00 FOTO: Vedeli ste, že aj Žilinský kraj má svoj Yellowstone ? Farebné jazierka so sírnym zápachom pozná len málokto
- 14:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 14:00 Trenčiansky kraj zrušil verejné obstarávanie na vodíkové autobusy pre nedostatok ponúk, v projekte chce ale pokračovať
- 13:00 Bánovce získali viac ako 600-tisíc eur na novú cyklotrasu, mesto chce posilniť prepojenie s okolitými obcami
- 13:00 VIDEO: Večerné ulice zaplnili cyklisti. Nočná jazda v Piešťanoch prilákala desiatky ľudí
- 13:00 Opekanie vo Vrakunskom lesoparku sa mení, onedlho pribudne možnosť rezervácie aj poplatky
- 13:00 Medveď sa má pohybovať v Trnovom už viac dní: Nové hlásenie spresňuje miesto, ľudí vyzývajú na opatrnosť
- 13:00 Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, kde otvorí prvú predajňu?
- 12:30 FOTO: Nočný zlodej vyčíňal v Bánovciach celé mesiace: Policajti ho konečne chytili!
- 12:00 Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 12:00 Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie, na Slovensko prichádza poľský gigant
- 12:00 Streľba v Nových Zámkoch vystrašila obyvateľov. Niekto sa chce zbaviť miestnych holubov
- 12:00 FOTO: Za skalickým trdelníkom aj históriou na dvoch kolesách: Táto trasa vás prevedie Moravou aj Slovenskom