• 3. december 2025 o 12:14 / aktualizované 03.12. o 20:10

V blízkosti koľajiska na Spiši našli mŕtve telo staršieho muža z Maďarska, po ktorom bolo vyhlásené pátranie

Foto: V blízkosti koľajiska na Spiši našli mŕtve telo staršieho muža z Maďarska, po ktorom bolo vyhlásené pátranie
Foto: pixabay.com

Ďalšia tragédia na železniciach na východe Slovenska. V stredu krátko predpoludním došlo na železničnej trati medzi Margecanmi a Krompachmi k nehodovej udalosti, čo spôsobilo meškanie vlakov až do 30 minút. Podľa prvotných informácií malo byť v koľajisku nájdené telo usmrtenej osoby.

Košická polícia neskôr ozrejmila, že v stredu dopoludnia bolo nájdené telo 82-ročného muža bez známok života v priekope vedľa koľaje, a to medzi obcami Margecany a mestom Krompachy. „Môžeme potvrdiť, že ide o muža, po ktorom pátrala polícia ako po nezvestnej osobe. Na zistenie presnej príčiny smrti bolo nariadené vykonanie pitvy,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová s tým, že v prípade bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.


Nebohým mužom je senior z Maďarska, po ktorom bolo v stredu ráno vyhlásené pátranie. Naposledy ho videli v v prvý decembrový deň na železničnej stanici v Kysaku, kde mal približne o 20:45 hod. vystúpiť z vlaku a zakúpiť si lístok do Košíc. Následne o 22:41 hod. nastúpil na vlak smerujúci do Margecian, kde ho svedkovia naposledy zaznamenali medzi 00:20 a 00:25 hod. Ako sa napokon potvrdilo, žiaľ, bol nájdený bez známok života.

Minútky zo Slovenska