Utekal pred políciou, dychovú skúšku odmietol. Starosta Kavečian si vypočul trest za porušenie zákona


Foto: Utekal pred políciou, dychovú skúšku odmietol. Starosta Kavečian si vypočul trest za porušenie zákona Foto: fungujucekosice.sk

Starosta košickej mestskej časti Kavečany Martin Balčík už pozná svoj trest za skutok, ktorý sa udial takmer pred dvomi rokmi. Počas šoférovania porušil zákaz odbočenia, čo si všimli aj policajti. Keď sa ho snažili zastaviť, na ich výzvy nereagoval. Po desiatkach metrov síce zastavil, no okamžite sa dal na útek.

Policajti starostu dobehli a zadržali. Odmietol dychovú skúšku na alkohol a takisto odber krvi. Preto skončil v policajnej cele a bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, informoval Korzár.


Právoplatný rozsudok

Niekoľko dní po skutku dostal peňažný trest 600 eur a zákaz šoférovania na jeden rok. Trest však starosta odmietol. Ak by sa proti nemu neodvolal, okamžite prišiel o funkciu starostu.

Okresný a neskôr mestský súd vyniesli trestný rozkaz a dva rozsudky, no právoplatným sa stal až stredajší verdikt krajského súdu. Balčík ním po právoplatnom odsúdení za úmyselný trestný čin prišiel o funkciu. Ročný zákaz šoférovania mu už uplynul.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu