- 30. november 2025 o 12:00
VIDEO: Turistu cestou na Sliezsky dom prekvapilo nečakané stretnutie. Zvedavého rysa nevystrašil ani pes
Turista Miroslav zažil vo štvrtok 27. novembra vo Vysokých Tatrách stretnutie, na ktoré bude ešte veľmi dlho spomínať. Cestou na Sliezsky dom ho na trase prekvapil zvedavý rys, ktorý sa nezľakol ani Miroslavovho psa.
Rys sa k nim začal približovať, zjavne ho zaujal pes, na ktorého len tak počas svojho života v lese nenarazí. „Ani sa nám nesnívalo, že niečo také dnes zažijeme,“ uviedol prekvapený Miroslav.
Video okamžite obletelo sociálne siete. V používateľoch však zábery vyvolali obavy, keďže šelma vyzerá, že sa chystá útočiť. „Odišiel nakoniec? Lebo to vyzerá tak, že sa chystá na pána skočiť,“ napísala Jana.
Miroslav však uviedol, že sa ho snažil odplašiť hádzaním snehu, čo sa nakoniec aj podarilo. Priznal, že strach z nepoznaného a útočného rysa mal strach aj jeho pes.
Nakoniec všetko dobre dopadlo a Miroslav má zážitok na celý život. Používatelia pod videom žasnú, turista má podľa nich obrovské šťastie. „Nádherný moment. Krásna napätá atmosféra ide z tohto stretnutia. Máte veľké šťastie,“ uviedol Patrik.
Používatelia chvália aj vychovaného psíka, ktorý zachoval pokoj a nevyprovokoval rysa do útoku. „To bolo obrovské šťastie takto stretnúť rysa. Veľa fotografov hodiny čakajú a nemajú toľko šťastia,“ priznala Miroslava.
Rys ostrovid je najväčšia voľne žijúca mačkovitá šelma v Európe. Na Slovensku je celoročne zákonom chránený a ak máte naozaj veľké šťastie, môžete ho stretnúť v Tatrách, no napríklad aj v Malej a Veľkej Fatre.
Minútky zo Slovenska
- 14:00 Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta
- 14:00 Najnovší prieskum ukázal, ktorý svetový líder je u Slovákov najobľúbenejší. Neuveríte, ako dopadol Trump
- 14:00 FOTO: Vedeli ste, že aj Žilinský kraj má svoj Yellowstone ? Farebné jazierka so sírnym zápachom pozná len málokto
- 14:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 14:00 Trenčiansky kraj zrušil verejné obstarávanie na vodíkové autobusy pre nedostatok ponúk, v projekte chce ale pokračovať
- 13:00 Bánovce získali viac ako 600-tisíc eur na novú cyklotrasu, mesto chce posilniť prepojenie s okolitými obcami
- 13:00 VIDEO: Večerné ulice zaplnili cyklisti. Nočná jazda v Piešťanoch prilákala desiatky ľudí
- 13:00 Opekanie vo Vrakunskom lesoparku sa mení, onedlho pribudne možnosť rezervácie aj poplatky
- 13:00 Medveď sa má pohybovať v Trnovom už viac dní: Nové hlásenie spresňuje miesto, ľudí vyzývajú na opatrnosť
- 13:00 Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, kde otvorí prvú predajňu?
- 12:30 FOTO: Nočný zlodej vyčíňal v Bánovciach celé mesiace: Policajti ho konečne chytili!
- 12:00 Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 12:00 Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie, na Slovensko prichádza poľský gigant
- 12:00 Streľba v Nových Zámkoch vystrašila obyvateľov. Niekto sa chce zbaviť miestnych holubov
- 12:00 FOTO: Za skalickým trdelníkom aj históriou na dvoch kolesách: Táto trasa vás prevedie Moravou aj Slovenskom