Tragická nehoda medzi mestami Kráľovský Chlmec a Veľké Kapušany. Zahynul pri nej jeden z vodičov


Foto: Tragická nehoda medzi mestami Kráľovský Chlmec a Veľké Kapušany. Zahynul pri nej jeden z vodičov
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Včera popoludní sa stala tragická dopravná nehoda medzi mestami Kráľovský Chlmec a Veľké Kapušany. Jeden z vodičov doposiaľ z nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde sa čelne zrazil ďalším vozidlom.

Prvý z vodičov pripútaný nebol, druhá vodička bezpečnostný pás počas svojej jazdy použila. Po zrážke vozidlo jedno auto odhodilo do priekopy vedľa cesty. Nepripútaný muž utrpel pri dopravnej nehode zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom.

Vodička bola prevezená do nemocnice. Podľa predbežnej lekárskej správy má zranenia, ktoré si vyžiadajú 14-dňovú dobu liečenia a práceneschopnosti. Ženin výsledok dychovej skúšky bol negatívny. To, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok nebohý vodič, bude zisťované pri nariadenej pitve.Čo bolo dôvodom, že vodič prešiel do protismeru a či sa tejto tragickej zrážke dalo zabrániť, je predmetom ďalšieho vyšetrovania michalovských dopravných policajtov.

„Bezpečnostné pásy sú jedným z najdôležitejších bezpečnostných prvkov v aute. Slúžia na zabezpečenie bezpečnosti cestujúcich v prípade nehody, pri ktorej môžu výrazne znížiť riziko vážneho zranenia alebo smrti. Platí, že bezpečnostný pás má v aute používať každý, a to bez ohľadu na vek, povolanie alebo to, či sedí vpredu alebo vzadu,“ upozorňuje polícia.Prečítajte si viac: