Košická župa zrekonštruovala ďalší most. Pre Zemplínčanov je to jeden z kľúčových uzlov


Foto: Košická župa zrekonštruovala ďalší most. Pre Zemplínčanov je to jeden z kľúčových uzlov Foto: Facebook/Rasťo TRNKA

Most v obci Vyšné Remety, ktorý spája Porubu pod Vihorlatom a Jasenov, môžu Zemplínčania po roku intenzívnych prác opäť využívať. Oprava financovaná z rozpočtu Košického samosprávneho kraja (KSK) bola nevyhnutná kvôli zlému stavebo-technickému stavu mosta. Župa o tom informuje na svojom webe.

Investícia vo výške 268-tisíc eur prispela k ľahšej dostupnosti a väčšej bezpečnosti premávky. V rámci rozsiahlej rekonštrukcie takmer 50-ročného mosta došlo k dôležitým opravám a vylepšeniam. Pôvodná nosná konštrukcia mosta bola v značne zlom stave s viditeľne poškodeným betónom a skorodovanou výstužou.Počas rekonštrukcie boli odstránené dva poškodené krajné nosníky, nainštalovala sa nová spriahajúca doska, posilnila sa nosná konštrukcia a zhotoviteľ aplikoval aj novú hydroizoláciu. Sanácia sa týkala časti spodnej stavby a potrebné tiež bolo nadbetónovanie krídel opôr. Celkové práce zahŕňali aj úpravu koryta potoka a inštaláciu nových bezpečnostných zariadení, čím sa zvýšila odolnosť a bezpečnosť mosta.

Predseda KSK Rastislav Trnka zdôraznil, že je to len jeden z mnohých krokov v rámci širšieho plánu na opravu a obnovu mostov v regióne, z ktorých mnohé sú v nevyhovujúcom technickom stave.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: