Novinka pre cestujúcich: Michalovčania môžu po novom platiť v autobusoch bankovou kartou


Foto: Novinka pre cestujúcich: Michalovčania môžu po novom platiť v autobusoch bankovou kartou Foto: Facebook/Arriva na Slovensku

Všetci cestujúci, ktorí využívajú služby spoločnosti ARRIVA Michalovce, môžu od 1. februára využívať moderný spôsob platby za cestovné, a to prostredníctvom bezkontaktných platobných kariet. Táto inovácia je snahou spoločnosti neustále zlepšovať služby svojim zákazníkom.

Systém platby bankovou kartou je navrhnutý tak, aby zabezpečil efektivitu a bezpečnosť pri nástupe do vozidla. Cestujúci môžu jednoducho priložiť svoje karty k terminálu bez toho, aby museli zadávať PIN.


„Podľa pravidiel kartových asociácií VISA a MasterCard určených pre dopravné systémy sa všetky platby spracovávajú v off-line režime. Tento režim umožňuje zrýchlenie odbavenia bankových kariet, súčasne v ňom dochádza ku kumulácii súm za každý predaný lístok,” uvádza dopravca na svojom webe.

Spoločnosť ARRIVA tiež zdôrazňuje, že platobná karta sa nedá použiť na dobitie kreditu a výška cestovného uhradeného kartou sa nelíši od výšky platby v hotovosti.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: