Vodiča sanitky z Nálepkova desať rokov zastavovala polícia. Tvrdila, že má zadržaný vodičský preukaz


Foto: Vodiča sanitky z Nálepkova desať rokov zastavovala polícia. Tvrdila, že má zadržaný vodičský preukaz Foto: Ilustračné foto

Vodič sanitky z Nálepkova mal nezvyčajný problém. V policajných systémoch majú pri jeho mene napísané, že spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej mu vodičský preukaz zadržali. On ho však aj napriek tomu má pri sebe. Policajti mu pri každej dopravnej kontrole povedali, aby si to vyriešil. Nakoniec bol problém na ich strane.

„Oni naťukávajú do systému, či niečo tam nie je, no stále im vyskakuje, že som spôsobil nehodu a bol mi odobratý vodičský preukaz. A ja ho stále mám,“ povedal vodič pre portál spravy.rtvs.sk. Tento jeho problém trval vyše desať rokov.

Situácia vznikla pravdepodobne v roku 2008 pri dopravnej nehode v Levoči, kedy vodičovi polícia preukaz odobrala, ale hneď na mieste mu ho vrátila. 


„Pravdepodobne však nedopatrením nedošlo k vymazaniu tejto udalosti v informačných systémoch ministerstva vnútra. Vodičský preukaz figuroval ako zadržaný,“ vysvetlila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Ako ďalej uviedla, polícia problém už vyriešila a v informačnom systéme je vodičský preukaz uvedený ako vydaný.

Prečítajte si viac: