• 9. november 2025 o 15:00

Vynovený Pendolino sa po vyše roku vráti spať na trať. Cestu z Košíc do Prahy alebo naopak zvládne za 8 hodín

Foto: Vynovený Pendolino sa po vyše roku vráti spať na trať. Cestu z Košíc do Prahy alebo naopak zvládne za 8 hodín
Foto: ZSSK

Obľúbené rýchlovlaky Pendolino sa po viac než roku vracajú na trať medzi Košicami a Prahou. Od pondelka 10. novembra obnoví Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v spolupráci s Českými dráhami priame denné spojenie SuperCity PENDOLINO KOŠIČAN.

Súpravy prešli rozsiahlu technickou modernizáciou a boli vybavené bezpečnostným systémom ETCS, ktorý umožní bezpečnejšiu a efektívnejšiu prevádzku na oboch územiach. Počas ich odstávky dopravu zabezpečovali klasické vlakové zostavy EuroCity.

Moderné súpravy ponúkajú 327 miest na sedenie a širokú škálu služieb vrátane objednávky jedla na miesto, tichej a detskej zóny, mobilbaru, Wi-Fi, polohovateľných sedadiel či priestoru pre imobilných cestujúcich. Cestujúci môžu aj naďalej využívať povinné miestenky a stabilné časy odchodov:

  • SC 240 (Košice 14:48 hod. – Praha hlavní nádraží 22:47 hod.)
  • SC 241 (Praha hlavní nádraží 05:58 hod. – Košice 14:12 hod.)

Pendolino ponúka cestujúcim dve cestovné triedy:

  • prvá trieda začína od 48 eur za jednosmerný lístok a zahŕňa uvítací nápoj, balenú vodu aj bezplatné parkovanie vo vybraných mestách,
  • druhá trieda s cenou od 30 eur za jednosmerný lístok disponuje komfortnými sedadlami, klimatizáciou, tichou a detskou zónou a ďalšími vymoženosťami.

Minútky zo Slovenska