Modernizácia električkových tratí , sprejazdnia križovatky so Šafárikovou, Ružínskou, Popradskou


Foto: Modernizácia električkových tratí , sprejazdnia križovatky so Šafárikovou, Ružínskou, Popradskou Foto: Mesto Košice

Spoločnosť Eurovia SK, ktorá modernizuje košické električkové trate, sprejazdní v sobotu 11. novembra dopoludnia koľajové prejazdy na križovatkách Triedy SNP so Šafárikovou triedou a Ružínskou ulicou. Tiež spojazdní cestu z Popradskej ulice k amfiteátru, ktorá doteraz fungovala len v opačnom smere, od amfiteátra na Popradskú. Po otvorení troch prejazdov pre motoristickú verejnosť, v popoludňajších hodinách začnú uzatvárať koľajový prejazd na križovatke Triedy SNP s Ipeľskou ulicou, pri „novej” nemocnici. „Čo sa týka prejazdu z Popradskej k amfiteátru, vozovku sme rozšírili o jeden pripájací jazdný pruh v takej dĺžke, aby mohli za sebou zastať viaceré vozidlá, a následne sa po prejazde koľajníc zaradiť do jazdného pruhu k amfiteátru,” uviedol Š. Bálint. 

Na križovatke Triedy SNP s Ipeľskou ulicou je však situácia zložitejšia z dôvodu silného dopravného zaťaženia, a blízkosti nemocnice. Po vzájomnom hľadaní riešenia všetkých zúčastnených, a so súhlasom KDI, sprejazdní Eurovia z oboch strán uzavretej križovatky takzvané prepichy. Tie umožnia vodičom prejazd koľajiskom, a vrátenie sa do pôvodného smeru za križovatkou. Zároveň Eurovia prisľúbila, že v úseku medzi križovatkou a prepichmi sprejazdní dva jazdné pruhy. Pravý jazdný pruh tak bude prejazdný v priamom smere, ľavý bude odbočovací na koľajisko. Prepichy budú slúžiť pre celú premávku. V prípade, že by došlo k nejakým ťažkostiam ohľadom vozidiel dopravného podniku, respektíve záchranárskych zložiek, prepichy by ostali vyhradené iba pre ne. Riaditeľ magistrátu sa zaujímal aj o to, v akom stave je chodník od amfiteátra k Popradskej ulici, ktorý nebol kôli stavebným prácam dlhší čas priechodný Podľa Š. Bálinta, chodník už môžu bez problémov používať niekoľko dní chodci, bicyklisti, ale aj mamičky s kočíkmi bez toho, aby museli vstupovať na vozovku. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Košice