- 30. október 2025 o 14:40 / aktualizované 31.10. o 18:00
FOTO: Šikovná Ťahanovčanka ponúka susedom muffiny. Veď tie je aj škoda zjesť, vyzerajú ako skutočné kvety, chvália
V Košiciach sa čoraz častejšie objavujú šikovné gazdinky, ktoré svoje domáce koláče, zákusky či slané pečivo ponúkajú susedom a známym prostredníctvom sociálnych sietí. Zatiaľ čo niektoré príspevky vzbudzujú diskusiu o kvalite či poctivosti predaja, občas sa objaví aj niečo, čo všetkých príjemne prekvapí.
Počas uplynulého víkendu sa o to postarala mladá Ťahanovčanka, ktorá sa rozhodla pochváliť svojimi vlastnoručne pečenými muffinkami – a okamžite zožala obrovský úspech.
Susedia jej koláčiky ohodnotili ako umelecké dielo
„Dobrý deň, už asi pol roka sa odhodlávam napísať vám ohľadne mojich muffinkov. Som samouk a rada tvorím, no veľmi rada aj pečiem a touto cestou by som vám chcela ukázať moje muffinky, ktoré som piekla na oslavu, svadbu alebo na 80. narodeniny mojej babičky. Chcela by som sa opýtať, či sa vám páčia a či by to malo perspektívu do budúcna, či by ste si takéto koláčiky kvetinkové objednali. Ďakujem krásne. Prevažne robím malinové a vanilkové, sú plnené zvnútra, ale aj bohato plnené zvonka,“ napísala autorka vo svojom príspevku na sociálnej sieti.
Pod jej príspevkom sa rýchlo rozbehla vlna obdivných reakcií. „Wau, krásne! Ja som najprv myslela, že sú to kvietky, ale tieto vaše muffinky sú rozkošné. Až by mi bolo ľúto ich zjesť,“ napísala Košičanka. Ďalšia diskutujúca dodala: „Veľmi pekné, robíte to aj na predaj? Lebo takéto koláčiky by mali veľký úspech.“
Podobne reagovali aj ďalší susedia, ktorí nešetrili chválou. „Krajšie som nevidela,“ uviedla jedna z komentujúcich, kým iná pridala: „Klobúk dole pred vašou prácou, sú prekrásne.“ Niektorí Košičania dokonca priznali, že by si muffinky radi objednali. „Prenádherné, hneď si objednám,“ napísala jedna z diskutujúcich.
Môžete si ich upiecť aj k nedeľnej kávičke
Z príspevku je tak zrejmé, že medzi domácimi tvorcami sa stále nájdu ľudia, ktorí do svojej práce dávajú nielen talent, ale aj srdce – a to si v Košiciach susedia vedia vážiť. Ak však máte po tomto článku chuť na tieto skvelé koláčiky, môžete si ich pripraviť jednoducho aj doma.
Na ich prípravu budeme potrebovať 125 gramov hladkej múky, 100 gramov krupicového cukru, 40 gramov masla, 120 mililitrov plnotučného mlieka, polovicu čajovej lyžičky vanilkového extraktu, jedno vajce, štipku soli a čerstvé ovocie, čokoládu alebo orieškové maslo.
Zmäknuté maslo vymiešame s cukrom do peny a pridáme vajce. V miske zmiešame suché ingrediencie, ktoré postupne primiešame do maslovo-vaječnej zmesi. Nakoniec prilievame mlieko s vanilkovým extraktom. Do formy na muffiny vložíme papierové košíčky a do každého dáme lyžicu cesta, do ktorého vtlačíme kúsky ovocia alebo inej náplne. Zvyšné cesto rozdelíme rovnomerne do košíčkov a pečieme pri teplote 170 stupňov Celzia takmer 25 minút. Po ich upečení ešte môžete voňavé koláčiky posypať práškovým cukrom.
Pre tých, ktorí milujú aj krém na vrchu, si môžu pripraviť aj ten. Ten pripravíme tak, že vyšľaháme 125 gramov masla so 100 gramami práškového cukru, potom pridáme 250 gramov mascarpone a polovicu čajovej lyžičky vanilkového extraktu. Hotové cupcakes môžeme dozdobiť ovocím alebo tematickou dekoráciou a košíček obaliť dekoračnou lemovkou.
Minútky zo Slovenska
- 09:00 Časť kontrolórov parkovania v Bratislave môžu čoskoro nahradiť skenovacie autá
- 09:00 Obľúbená televízia po 15 rokoch končí. Diváci ju už nikde v ponuke nenájdu, za projektom stála známa tvár
- 09:00 FOTO: Aha, čo dokázali ľudia v Zázrivej! Vlastnoručne vybudovali studničku, posedenie aj lavičku pri kaplnke
- 09:00 FOTO: Turistický vláčik v Trenčíne otvára svoju sezónu, cez Mierové námestie vás ale tento rok neprevezie
- 08:30 Pozor na uzávierky v Partizánskom: Obyvateľov čakajú viaceré dopravné obmedzenia
- 08:15 FOTO: Oravský hrad sa vráti do éry palatína Thurza, prídu šermiari aj historický sprievod
- 08:15 Levičania sa sťažujú na ľudí, ktorí postávajú pri známom obchode a obťažujú iných. Jeden sa chcel žene votrieť do auta
- 08:15 Už v sobotu otvoria v Bošáckej doline jedinečný archeopark, návštevníkov prenesie do sveta Keltov a pravekých remesiel
- 08:15 Objavte severný Tribeč: Tri tipy na výlety za krásnymi výhľadmi a magickými miestami bez množstva turistov
- 08:15 Už ste videli Ružinov v 3D verzii? Starosta predstavil technologickú novinku, je prvá svojho druhu na Slovensku
- 08:15 FOTO: Polícia pátra po osobách z Prešova. Môžu pomôcť objasniť zmiznutie 6-tisíc eur
- 24.04. Rušňovodič posiela odkaz bežkyni, ktorá mu pri Dunajskej Strede skoro skočila pod vlak, zľakli sa aj okoloidúci
- 24.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 24.04. Z bývalého závodu na Horehroní denne vyvážajú tisíce litrov kontaminovanej vody, hrádza sa môže pretrhnúť
- 24.04. Pri autobusovej zastávke v Žiline vychováva diviačica svoje mláďatá. Obyvatelia sa boja o deti


