Mesto Košice zápasí s výtlkmi. Do opravy ciest plánuje investovať takmer 4 milióny


Foto: Mesto Košice zápasí s výtlkmi. Do opravy ciest plánuje investovať takmer 4 milióny Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice

V Košiciach sa v uplynulých týždňoch uskutočnila oprava viac než 340 výtlkov, ktoré vznikli v dôsledku nestáleho zimného počasia. Vysoké teplotné výkyvy počas decembra a januára spolu s častým mrazom a zrážkami výrazne ovplyvnili stav a kvalitu mestských ciest.

Mesto Košice sa rozhodlo riešiť túto situáciu použitím takmer 17 ton špeciálnej asfaltovej zmesi, ktorá je ideálna na opravy počas chladnejších mesiacov, pričom ňou zrekonštruovalo cesty vo viacerých mestských častiach. Vodičov zaiste potešilo aj to, že výtlky zmizli aj na ceste smerom na Jahodnú alebo od Ľudvíkovho dvora do Hanisky.

Viac peňazí, viac opravených ciest

Mesto na svojom webe avizuje, že práce budú pokračovať aj v tomto mesiaci. Tiež dodáva, že na súvislé opravy komunikácií by sa v tomto roku malo vyčleniť oveľa viac financií.


Do plánu opráv boli zaradené aj hlavné cestné ťahy a trasy mestskej hromadnej dopravy. Košický magistrát preto plánuje zvýšiť rozpočet na obnovy ciest na 3,9 milióna eur, čo je výrazný nárast oproti predchádzajúcemu roku, kedy bolo vyčlenených iba 480-tisíc eur.


Obyvatelia Košíc môžu prispieť k identifikácii poškodených úsekov ciest tým, že ich nahlásia prostredníctvom e-mailu na udrzbaciest@kosice.sk alebo telefonicky na čísle 16 126. Zodpovední zamestnanci magistrátu následne preveria každý podnet a v prípade jeho opodstatnenosti bude zaradený o plánu opráv.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: