Michalovce investujú do kultúry. Modernizácia priestorov prinesie nové spektrum zážitkov


Foto: Michalovce investujú do kultúry. Modernizácia priestorov prinesie nové spektrum zážitkov Foto: michalovce.sk

Mesto Michalovce získalo finančné prostriedky z Ministerstva kultúry Slovenskej republiky vo výške 200-tisíc eur na rekonštrukciu svojho mestského kultúrneho strediska (MsKS). Po predchádzajúcich rekonštrukciách sa tentokrát nenávratný finančný príspevok použil na modernizáciu veľkej sály vrátane technického a technologického vybavenia. Projekt podporilo aj mesto sumou 40 330 eur.

Táto modernizácia prispeje nielen k zvýšeniu estetickej hodnoty priestorov, ale aj k zlepšeniu zvukovej a svetelnej kvality predstavení. „Veríme, že návštevníci, účinkujúci i zamestnanci MsKS ocenia novú osvetľovaciu techniku, látkové vybavenie javiska, elektrický koľajnicový systém, motorické javiskové ťahy a novú projekciu v podobe vysokovýkonného projektora,” uvádza mesto na svojom webe.


Okrem estetickej a technickej stránky sa projekt venuje aj zlepšeniu hygienických štandardov. V snahe chrániť návštevníkov pred vírusovými ochoreniami boli pri vstupoch nainštalované dezinfekčné stojany.

Pri príprave projektu sa brali do úvahy viaceré dôležité aspekty, vrátane kvality v profesionálnej sfére, úspory energií, dlhodobej životnosti technológií, ich funkčnosti a ekologického aspektu, akým je napríklad využívanie LED zdrojov bez obsahu ťažkých kovov. Výsledkom bude nielen efektívnejšie a ekonomicky výhodnejšie priestorové riešenie, ale aj posun v kvalite kultúrnych podujatí, ktoré centrum ponúka.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu