- 15. október 2025 o 11:50 / aktualizované 15.10. o 20:10
V Michalovciach tragicky zahynul bývalý primár neurológie Ján Džugan (†71), miestni upozorňujú na nebezpečný úsek
Lekári sú považovaní za záchrancov života, no smrť si, žiaľ, nevyberá – neobchádza ani tých, ktorí celý život pomáhajú iným. Správa o úmrtí uznávaného michalovského lekára Jána Džugana zasiahla nielen jeho rodinu, ale aj mnohých Michalovčanov, ktorí si ho vážili pre jeho odbornosť, ľudskosť a pokojný prístup k pacientom.
Pomáhal pacientom na neurológii
„Vo veku 71 rokov zomrel Ján Džugan. Posledná rozlúčka sa uskutoční vo štvrtok o 14:00 hod. v Dome smútku v Michalovciach. Svetlo večné nech mu svieti, nech odpočíva v pokoji. Úprimnú sústrasť celej rodine,“ uvádza sa v smútočnom ozname na sociálnej sieti.
Pod príspevkom sa okamžite objavili desiatky súcitných reakcií. „Bol to úžasný lekár, česť jeho pamiatke,“ napísala pani Alexandra. „Bol to veľmi dobrý lekár, škoda ho. Nech odpočíva v pokoji,“ dodala ďalšia z diskutujúcich.
Viacerí si naňho spomínajú aj ako na bývalého primára neurologického oddelenia. „Bol to náš rodinný lekár a bývalý primár neurológ. Je mi veľmi ľúto, že tak tragicky zomrel,“ uviedla Michalovčanka. „Tento lekár mi veľmi pomohol. Vďaka nemu sa mi choroba už nikdy nezopakovala,“ napísala smutne bývalá pacientka. „Úprimnú sústrasť celej rodine,“ dodali desiatky ďalších komentujúcich.
Zahynul tragicky
Podľa informácií sociálnych sieťach išlo o tragickú dopravnú nehodu, ktorá sa odohrala ešte v utorok 7. októbra v ranných hodinách. „V Michalovciach narazila vodička prednou časťou auto do 71-ročného cyklistu, a to na hlavnej ceste. Po náraze spadol bicykel aj cyklista na zem, kde ostal nehybne ležať. Staršieho muža previezli do nemocnice, keďže utrpel vážne zranenia,“ uviedla po nehode krajská polícia.
Miesto tragédie označili viacerí za nebezpečné. „Na tejto ceste smerom do centra je každé ráno katastrofa, vodiči nedávajú prednosť – hrôza!“ upozornila miestna obyvateľka. „Vodiči si tam myslia, že je to okruh pre rallye. O tom, že by mali dať prednosť, nehovoriac,“ reagovala aj Vladimira.
Minútky zo Slovenska
- 25.04. FOTO: Ján Balciar, ktorý šéfoval tajným, predáva svoju luxusnú chatu v Nízkych Tatrách, jej cena aj vzhľad vás prekvapí
- 25.04. VIDEO: Futbalové ihrisko v Stupave obsadila večer nečakaná tréningová zostava. Čo na to domáci klub?
- 25.04. Do baterkárne v Šuranoch už hľadajú zamestnancov. Platy od 2 300 eur, no aj povinnosť absolvovať školenie v...
- 25.04. Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 25.04. Podozriví asfaltéri sa opäť objavili pri Žiline. Varuje pred nimi obec, na čo si dať pozor?
- 25.04. Neviete, kam sa vybrať na výlet? Na Podpoľaní stojí unikát, ktorý inde len tak nenájdete
- 25.04. FOTO: Mesto Prešov plánuje komplexnú rekonštrukciu Slovenskej ulice. Ilustračné vizualizácie pohoršili obyvateľov
- 25.04. Kam cez víkend v okolí Nitry? 5 tipov na jarné výlety s úžasnými výhľadmi, pri ktorých sa ani nezapotíte
- 25.04. FOTO: Trnavčania spomínajú na podniky, ktoré im v meste najviac chýbajú. Na ktoré nedajú dodnes dopustiť?
- 25.04. Drzosť v Borskom Svätom Jure: Šofér dal auto do opravy, mechanik mu ho za chrbtom predal, cena vyráža dych
- 25.04. VIDEO: Chodci nečakane vbehli pred autobus v Bratislave, šofér len tak dobrzdil a vzápätí sa strhla vulgárna hádka
- 25.04. Patrika zaujal muž v kostýme čarodejníka. Bystrický Harry Potter je medzi miestnymi dobre známy
- 25.04. FOTO: Pálenie Ďura je na Považí stále živým zvykom. Pozrite sa, kde všade túto tradíciu môžete zažiť
- 25.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 25.04. Mladý talent a obrovský úspech! Prešovčanka ovládla Európu, z majstrovstiev v bojovom športe si nesie zlato aj striebro