FOTO: Košická knižnica otvorila novú bezbariérovú pobočku. Kde ju nájdete?


FOTO: Košická knižnica otvorila novú bezbariérovú pobočku. Kde ju nájdete?
Galéria: 16 fotiek
Foto: Facebook/Knižnica pre mládež mesta Košice

Knižnica pre mládež mesta Košice predstavila verejnosti svoje nové priestory. Stalo sa tak 1. februára za prítomnosti viacerých zástupcov okolitých škôl a vedenia mesta. Následne v poobedňajších hodinách spustili služby pre verejnosť.

Pobočku v novom sídle s názvom Hornádka nájdu čitatelia v Starom Meste, konkrétne na Hutníckej 22. Priestor nielenže poskytne väčšie možnosti výpožičných služieb, ale aj bezbariérovosť, ktorá bola nutnou podmienkou pri hľadaní nového sídla.


„Ročná návštevnosť pobočky bola viac ako 9 000 s počtom aktívnych čitateľov 744. V malom priestore sme mohli ponúkať len 11 348 kníh, toto číslo však plánujeme postupne navýšiť, keďže nový priestor nám to už umožní,“ uviedla riaditeľka knižnice Kamila Prextová v tlačovej správe.


Novú lokalitu hľadala knižnica už dlhšiu dobu. Dôvodom boli nevyhovujúce priestory na predošlej adrese na Námestí Jána Mathého. Okrem týchto pobočiek má knižnica vo svojej správe ďalších dvanásť, pričom počet knihomoľov sa každoročne zvyšuje. Aktuálny počet predstavuje niečo vyše 13-tisíc čitateľov.


„Okrem ponuky políc plných kníh a pestrých zábavných podujatí sa snažíme zároveň pre čitateľov vytvárať príjemné prostredie. Pokračujeme v rekonštrukciách. Naším cieľom je, aby sa k nám ľudia radi vracali nielen kvôli knihám, ale aj kvôli príjemnému a v neposlednom rade aj bezpečnému prostrediu,“ dodala Kamila Prextová.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: