• 30. september 2025 o 10:04

Progresívne Slovensko predstavilo nového kandidáta na košického župana. O hlasy ľudu zabojuje Marián Porvažník

PSko predstavilo svojho kandidáta na košického župana

Foto: Progresívne Slovensko predstavilo nového kandidáta na košického župana. O hlasy ľudu zabojuje Marián Porvažník
Foto: Facebook/Majo Porvažník | Zobraziť galériu

Strana Progresívne Slovensko v utorok predstavila svojho kandidáta na post predsedu Košického samosprávneho kraja. Bude ním rodák z Košíc Marián Porvažník, ktorý má za sebou právne aj ekonomické štúdium a v súčasnosti je členom Rady vlády Slovenskej republiky pre vedu, techniku a inovácie.

Po rokoch za hranicami Slovenska sa vrátil späť do svojej rodnej krajiny, kde sa venoval inováciám a startupom. Nemá za sebou žiadne politické zázemie, no známy je vďaka svojmu občianskemu aktivizmu. Neodmieta však možné pripojenie do niektorej z politických strán, ako sám uviedol, prebiehajú o tom rozhovory.

Posledné mesiace aktívne navštevoval mestá a obce na východe, kde s občanmi absolvoval vyše 300 rozhovorov. Ako Porvažník sám povedal, svoju víziu chce postaviť na dvoch veciach – priniesť dobrú prácu do kraja a tým motivovať odídencov, aby sa vrátili späť zo zahraničia a zamerať sa na kvalitné verejné služby.

„K dostupnosti dobrej práce dokáže prispieť aj kraj  hľadaním riešení a diskusiou s veľkými firmami aj podporou podnikavosti tých malých. Investovať je potrebné tiež do mobility, aby sa ľudia vedeli rýchlo dostať nielen do práce, ale aj za službami, ktoré potrebujú. Som presvedčený, že kraj dokáže byť dostatočne atraktívny na to, aby u nás ľudia nielen zostávali, ale sa sem aj vracali,“ uviedol Porvažník. 

Galéria: 5 fotiek

„Majo Porvažník je skúsený podnikateľ, ktorý sa tu narodil, a vie ako do kraja priniesť úspech.Miluje východ, vracal sa sem aj zo štúdií na Oxforde, aj z práce v Haagu. Chce sem priniesť úspech, viac a lepšie platenej práce, aby už ľudia nemuseli odchádzať... Špeciálne to potrebujeme dnes, dva roky od parlamentných volieb. Ficova vláda našu vlasť ožobračuje a mrzačí, v každej jednej oblasti. Potrebujeme zmenu. A tá musí prísť zhora aj zdola, poraziť Fica iba v parlamente nestačí. V každom jednom kraji, v každom meste a obci, potrebujeme skúsených a šikovných ľudí s chuťou makať,“ uviedol šéf progresívncov Michal Šimečka.

Galéria: 5 fotiek

Voľby do vyšších územných celkov sú na programe na budúci rok. Aktuálne ide o jediného kandidáta, ktorý svoju kandidatúru oficiálne potvrdil. Progresívne Slovensko tiež uviedlo, že prebiehajú rokovania aj ohľadom potenciálneho kandidáta na post primátora mesta Košice, ktorého by mohli predstaviť už čoskoro.


Minútky zo Slovenska