VIDEO: Do práce potme? Jazerčania upozorňujú na nefungujúce verejné osvetlenie


Foto: VIDEO: Do práce potme? Jazerčania upozorňujú na nefungujúce verejné osvetlenie Foto: ilustračné/freepik.com/wirestock

Počas minulého týždňa sa na sociálnej sieti objavilo video, na ktorom nie je skoro nič vidieť. A to doslova. Dôvodom bolo nefungujúce verejné osvetlenie, na ktoré upozornil jeden z obyvateľov Mestskej časti Košice - Nad Jazerom. S problémom sme sa obrátili na Dopravný podnik mesta Košice (DPMK), ktorý má v správe verejné osvetlenie.

Tento problém nie je ojedinelý, čo nám potvrdila aj hovorkyňa DPMK Vladimíra Bujňáková, ktorá uviedla, že v poslednom mesiaci riešili výpadok niektorých svietidiel na tejto ulici viackrát. 


„Niekoľkokrát boli vypnuté ističe, ktoré sme opätovne ,nahodili’, čím sa osvetlenie sfunkčnilo,“ ozrejmila Bujňáková. Ďalej uviedla, že medzi najčastejšie príčiny nefungujúceho osvetlenia patrí zavlhnutie elektrovýzbrojov na stožiaroch, ktoré nie sú dostatočne chránené plastovými krytmi.


V uvedenom prípade z minulého týždňa zamestnanci opravili svetlá vďaka výmene výbojok, čím zabezpečili opätovnú viditeľnosť na ulici. Pracovníci z oddelenia údržby tiež skontrolovali astrohodiny, pričom zisťovali funkčnosť zapínača a vypínača či nastavenie časov, ktoré boli v poriadku.

V prípade, že obyvatelia evidujú nefunkčné verejné osvetlenie, je potrebné výpadok v čo najkratšom čase nahlásiť na dispečing, a to konkrétne na telefónnom čísle 055 6407 345 alebo prostredníctvom e-mailu verejneosvetlenie@dpmk.sk.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: