FOTO: Košický Primátorský punč chutí aj pomáha. Kam poputuje cez 31-tisíc eur?


FOTO: Košický Primátorský punč chutí aj pomáha. Kam poputuje cez 31-tisíc eur?
Galéria: 15 fotiek
Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice

Neodmysliteľnou súčasťou košických vianočných trhov je stánok s Primátorským punčom, ktorý má každoročne charitatívny rozmer, keďže výťažok z neho putuje hneď do niekoľkých organizácií. O jeho výslednej sume a rozsahu pomoci informuje mesto Košice na svojom webe.

Predajom Primátorského punču sa počas decembra podarilo vyzbierať historicky najvyššiu sumu, a to rovných 31 500 eur. „Chceme poďakovať každému, kto prispel do týchto charitatívnych zbierok a pomohol tým ľuďom, ktorí v živote nemali toľko šťastia. Viacerí predstavitelia združení, ktorí od nás prevzali výťažok, mali v očiach aj slzy dojatia, pretože vďaka získaným financiám budú môcť skvalitniť a ďalej rozvíjať svoje aktivity,“ uviedol Jaroslav Polaček, primátor mesta Košice.

Facebook/Košice - mesto Košice
Výťažok sa rovným dielom rozdelil medzi neziskovú organizáciu Svetielko pomoci, občianske združenie BotaniKE, Parkinson Slovensko a Košické sovičky, ktorým šek slávnostne odovzdalo vedenie mesta Košice počas tohto týždňa.
„Suma 7 875 eur pôjde na naše aktivity v prospech onkologicky chorých detí a ich rodín prostredníctvom oddelenia detskej onkológie. Venujeme sa aj preprave detských onkologických pacientov, podpore rodičov po strate dieťaťa. Každé euro nám pomôže a bude dobre využité,“ priblížila Ľubica Slatina z Ligy proti rakovine, ktorá zastupovala riaditeľku Svetielka pomoci Miroslavu Hunčíkovú.


Radosť neskrývajú ani v Botanickej záhrade, ktorá sa vďaka tejto podpore opäť viac zazelená a návštevníci sa tak môžu tešiť na široký výber podujatí v jej réžii.


Zahriala na tele aj na duši

Primátorský punč nebol jedinou charitatívnou akciou, ktorú mesto realizovalo počas minulého roka. Sumu 3 000 eur sa podarilo vyzbierať 16. novembra 2023, kedy sa v centre mesta podávala Polievka sv. Alžbety. Tá nezahriala iba prispievateľa, ale najmä ľudí, ktorí sa ocitli v núdzi a ku ktorým tento výťažok putoval. Polovica sumy smerovala do Centra pre deti a rodiny v Košickej Novej Vsi, druhá zas do Útulku – Dom Sv. Lazára v Košiciach.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: