- 9. september 2025 o 09:45
Školáci z Furče sa budú učiť v nových učebniach, cez pauzu zrelaxujú v oddychovej zóne, pribudne aj výťah pre imobilných
Základná škola Ľudovíta Fullu na sídlisku Dargovských hrdinov v Košiciach sa čoskoro dočká rozsiahlej rekonštrukcie. Modernizácia sa dotkne najmä traktu „F“ a odborných prírodovedných učební, ktoré sú stále v pôvodnom stave. Vo vstupných priestoroch vznikne oddychová zóna pre deti.
V rámci obnovy sa počíta aj s úplnou debarierizáciou školy – pribudne nový výťah, bezbariérové vstupy do budovy aj hygienické zázemie pre imobilných žiakov.
Celkové oprávnené výdavky projektu predstavujú 877-tisíc eur. Po podpise zmluvy o nenávratnom finančnom príspevku a výbere zhotoviteľa sa práce môžu začať. Ukončené by mali byť do 12 mesiacov.
Aktuálne pokračujú stavebné práce aj na ďalších školách v meste. Modernizujú sa priestory na Základných školách Bernolákova, Starozagorská a Drábova za takmer 870-tisíc eur, kde sa okrem učební rekonštruuje aj kuchyňa či vonkajšie terasy s dôrazom na bezbariérovosť.
Primátor Jaroslav Polaček uviedol, že mesto má pripravené ďalšie projekty v hodnote 27 miliónov eur, ktoré pomôžu znížiť investičný dlh a skvalitniť prostredie v školách. Len počas uplynulého leta sa do modernizácie košických základných a materských škôl investovalo vyše 1,5 milióna eur. Rekonštrukcie sa dočkajú aj žiaci a pedagógovia na Základnej škole Postupimská, ktorá už má schválený nenávratný finančný príspevok.
Minútky zo Slovenska
- 15:00 FOTO: Peter sa vrátil do Kremnice z Talianska a otvoril si tu vlastný obchodík, obyvatelia si ho okamžite obľúbili
- 15:00 Pred 178 rokmi tu ľudia povstali za slobodu. Tento príbeh spod malej veže na Orave dodnes mnohí nepoznajú
- 15:00 Tejto ulici v Trnave sa v nedeľu radšej vyhnite: Kvôli rizikovému derby ju uzavrú
- 15:00 Snina rozbieha veľkú obnovu chodníkov: Práce zasiahnu 18 lokalít po celom meste, budú stáť vyše pol milióna
- 15:00 FOTO: Bratislavčania prezradili, kde najradšej trávia svoje voľné chvíle. Väčšina uteká do prírody k hrádzi či do lesa
- 15:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 15:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 14:00 Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta
- 14:00 Najnovší prieskum ukázal, ktorý svetový líder je u Slovákov najobľúbenejší. Neuveríte, ako dopadol Trump
- 14:00 FOTO: Vedeli ste, že aj Žilinský kraj má svoj Yellowstone ? Farebné jazierka so sírnym zápachom pozná len málokto
- 14:00 Trenčiansky kraj zrušil verejné obstarávanie na vodíkové autobusy pre nedostatok ponúk, v projekte chce ale pokračovať
- 13:00 Bánovce získali viac ako 600-tisíc eur na novú cyklotrasu, mesto chce posilniť prepojenie s okolitými obcami
- 13:00 VIDEO: Večerné ulice zaplnili cyklisti. Nočná jazda v Piešťanoch prilákala desiatky ľudí
- 13:00 Opekanie vo Vrakunskom lesoparku sa mení, onedlho pribudne možnosť rezervácie aj poplatky
- 13:00 Medveď sa má pohybovať v Trnovom už viac dní: Nové hlásenie spresňuje miesto, ľudí vyzývajú na opatrnosť