Vraždy, násilie či podvody. Najvyššia kriminalita na východnom Slovensku je v Košiciach


Foto: Vraždy, násilie či podvody. Najvyššia kriminalita na východnom Slovensku je v Košiciach
Galéria: 5 fotiek
Foto: MINV SR

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky každý rok zverejňuje štatistiky, ktoré zobrazujú mieru kriminality v našej krajine. V roku 2023 sa odohralo viac než 54-tisíc trestných činov, čo je v porovnaní s tým predchádzajúcim približne rovnako. Objasniť sa podarilo 30-tisíc z nich. Medzi policajné okrsky s najväčšou kriminalitou už pravidelne patria tie na východnom Slovensku, predovšetkým košický.

Na Slovensku prevládali najmä majetkové trestné činy, ktorých bolo 19 097. Za nimi nasledovali ekonomické v počte 12 951, o násilie išlo v 4428 prípadoch. Najmenej bolo mravnostných trestných činov, a to 954.

Štatistiky uvádzajú celkový počet trestných činov, ich objasnenosť a takisto druh trestnej činnosti. Čísla sa však vzťahujú na príslušný policajný okrsok, nie iba konkrétne mesto.


Najviac trestných činov v Košickom kraji sa udialo práve v košickom, trebišovskom a spišsko-novomestskom policajnom okrsku. Najnižšiu kriminalitu má Rožňava a jej okolie. Najväčšie percento objasnenosti prípadov je v trebišovskom okrsku, a to 45 percent.

Kompletné mapy trestných činov si pozri v našej galérii.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: