V košickej Myslave došlo k úniku plynu. Niektorí obyvatelia boli evakuovaní


Foto: V košickej Myslave došlo k úniku plynu. Niektorí obyvatelia boli evakuovaní Foto: pixabay.com

V košickej mestskej časti Myslava došlo v stredu 17. januára pri výkopových práchach k prerušeniu plynového potrubia a následnému úniku plynu. Ako uvádza denník SME, na mieste zasahovali hasiči, ktorí začali s evakuáciou, ktorá sa týka asi 50 domov v najbližšom okolí úniku plynu. 

Ľudia vychádzali na ulicu a do bezpečnej vzdialenosti. Väčšina šla k známym a rodine.  Na mieste sú plynári, elektrikári a polícia. Starosta Myslavy František Beer hovorí, že k nehode došlo pri prácach na výstavbe súkromného domu. 

„Nastal masívny únik plynu. Všetky záchranné zložky sú na mieste a požiadali obyvateľov okolitých domov, aby opustili svoje príbytky. Momentálne sa čaká, kým sa odvetrá celý ten priestor. Plyn už je zastavený. Po odvetraní sa začne s opravnými prácami,“ uviedol starosta pre denník SME a odhaduje, že vzniknutá situácia sa dotkla 20 domov.

Starosta nemá o žiadnych zraneniach informácie a očakáva, že obyvatelia sa do domov budú môcť vrátiť ešte stredu večer.  „Podľa slov hasičov sa čaká na odvetranie a keď sa opäť spustí plyn, budú premeriavať jednotlivé domy, či tam nie je vysoký výskyt látok. Verím, že noc by mohli stráviť doma, ale neviem to na 100 percent potvrdiť,” dodal pre denník SME


Prečítajte si viac: