Košičanka napísala skladbu k Národnému stretnutiu mládeže P18


Foto: Košičanka napísala skladbu k Národnému stretnutiu mládeže P18 Foto: Mesto Prešov

Dominika Gurbaľová je gospelová speváčka z Košíc, ktorá napísala skladbu Dôveruj Jeho srdcu k budúcoročnému Národnému stretnutiu mládeže P18 v Prešove. Ide o ďalšiu novinku špeciálnej duchovnej prípravy Odvážny rok. Prvú nahrala slovenská speváčka Sima Martausová s názovom Baránok, postupne sa pridajú aj ďalší známi slovenskí interpreti ako Eva Hrešková, Heartbeat, Poetica Musica, F6, FireFly, Lámačské chvály a ESPÉ.
“Rozhodla som sa prispieť, pretože si máme pomáhať. Každý môže niečo dať z toho, čo mu bolo dané a tiež z dôvodu veľkej podpory a radosti z toho, že sa stretnutie mladých veriacich koná. Tak, aby sme si to spestrili, a vzájomne sa povzbudili, nepriamo tak motivovali aj iných, že raz ich talent a pieseň môže znieť a povzbudzovať iných,” hovorí Dominika Gurbaľová. Pokračuje, že pieseň sa jej skladala rýchlo. “Snažila som sa nanovo do hĺbky vpúšťať Slovo z Písma. Čítajúc verš po verši vo mne najviac znie to, že aj my v živote sa často ocitneme v takých situáciách, v ktorých sme, či sme chceli alebo nie. Ale Ježiš je tam vždy prítomný. Sme pozvaní dôverovať tomu, čo On hovorí. Tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré,” dodáva autorka novej piesne.
Spolupracovala aj s kapelou Timothy, Ľudmilou Koščovou, Poeticou musicou a inými. V októbri 2016 vydala debutový album s názvom V srdci mi znie. Vyštudovala Náuku o rodine na Teologickej fakulte v Košiciach Katolíckej univerzity v Ružomberku. V súčasnosti pracuje ako vychovávateľka na detskej onkológii v Košiciach. Venuje sa hudbe, maľovaniu tričiek. Na single dráhu sa dala po odchode z kapely. Spevom sa rozhodla ohlasovať Boha a to v koho uverila. Po R13 v Ružomberku a P15 v Poprade sa začnú slovenské oficiálne prípravy na SDM v Paname. Podobne ako dve predošlé akcie bude opäť programovo späté so SDM. Tie sa každý rok, týždeň pred Veľkou nocou slávia na diecéznej úrovni a raz za dva až tri roky na svetovej, pričom ich tému vždy vyberá pápež. Ako tému pre rok 2018 vybral slová Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha, s podtitulom Odvaha žiť v prítomnosti. Z toho vznikol Odvážny rok. Príprava Odvážny rok nadväzuje na dve podobné kampane z minulosti Milosrdný a Čistý rok. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Prešov