Opitý muž z Moldavy nad Bodvou zastavil až po varovnom výstrele, nafúkal takmer 5 promile


Foto: Opitý muž z Moldavy nad Bodvou zastavil až po varovnom výstrele, nafúkal takmer 5 promile Foto: ilustračné

V nedeľu 22. júla 2018 vo večerných hodinách zastavila hliadka Mestskej polície z Moldavy nad Bodvou 40-ročného vodiča na Ulici Mieru a to na základe oznámenia, že v meste sa pohybuje vodič pod vplyvom alkoholu. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach okolie muža obvinil zo zločinu útoku na verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Jeden z policajtov pristúpil k vozidlu s výzvou, aby vodič odstavil vozidlo. Vodič však na výzvu nereagoval, pokračoval v jazde, pričom priamo ohrozil druhého policajta, ktorý sa nachádzal pred vozidlom a dával vodičovi znamenie na zastavenie vozidla. Keďže priamo hrozilo, že doňho narazí, policajt v nutnej obrane použil služobný zbraň, pričom jedným výstrelom prestrelil pneumatiku na aute. Až potom vozidlo zastavilo,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Hliadka Mestskej polície muža podrobila dychovej skúške. Jej výsledok bol pozitívny, nafúkal až 2,31 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje v prepočte 4,81 promile. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Za tieto skutky mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.Zdroj: KR PZ Košice