Polícia vyrušila štyroch mužov pri krádeži. Zo stanu ukradli kľúče od auta, odcudzili aj dva mobily


Foto: Polícia vyrušila štyroch mužov pri krádeži. Zo stanu ukradli kľúče od auta, odcudzili aj dva mobily Foto: ilustračné

Polícia v Michalovciach z krádeže obvinila štyroch mužov vo veku od 22 do 58 rokov z Michalovského okresu, ktorý si v nedeľu 22. júla 2018 vyhliadli stan v blízkosti kúpaliska v rekreačnom stredisku Kamenec na Zemplínskej Šírave. Jeden u obvinených rozopol stan a zobral kľúče od auta.

Dvaja z obvinených dávali pri aute pozor a ďalší dvaja z odkladacieho priestoru vozidla odcudzili dva mobilné telefóny. Potom vozidlo uzamkli a kľúče chceli vrátiť do stanu. To však nestihli, pretože ich prichytili pri čine policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ Košice. Krádežou telefónov vznikla poškodeným škoda vo výške 1000 eur, k poškodeniu auta nedošlo,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Na dvoch z obvinených, ktorí boli umiestnení do cely policajného zaistenia, bol spracovaný podnet na ich väzobné stíhanie. Obvineným osobám hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

Polícia radí ako sa nestať obeťou krádeže

Páchatelia využívajú frekventované miesta, diskotéky, promenádu a pod., čiže na týchto miestach byť viac ostražitý k svojím osobným veciam.

  • Nenechávať osobne veci bez dozoru, napr. voľne položené na stole alebo nenechávať veci v stanoch počas neprítomnosti, resp. počas spánku.
  • Páchatelia typujú osoby (obete), ktoré sú zjavne pod vplyvom alkoholu a využijúc tento oslabený stav sa stavajú ľahkou korisťou, preto odporúčame podľa možností týmto stavom predísť, a mať pri sebe iba nevyhnutné osobné veci.
  • Nenechávať osobné veci a cennosti v motorových vozidlách na viditeľných miestach.
  • Napriek horúcim nociam nenechávať dvere chatiek a letných terás otvorené alebo neuzamknuté.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice