Počas víkendu na cestách Košického kraja mali policajti plné ruky práce s opitými vodičmi


Foto: Počas víkendu na cestách Košického kraja mali policajti plné ruky práce s opitými vodičmi Foto: KR PZ Košice

V sobotu 21. júla 2018 okolo obeda 56-ročný vodič z Harichoviec pri odbočovaní na parkovisko na Levočskej ulici poškodil odstavené auto Kia Rio pri kraji cesty. Pokačoval v jazde ďalej a poškodil ďalšie odstavené auto Fiat Pande pri ceste. Aj po druhom náraze pokračoval niekoľko metrov v jazde a auto nakoniec odstavil na trávnatej ploche.

„Tam vodiča policajná hliadka podrobila dychovej skúške na zistenie požitia alkoholu s pozitívnym výsledkom 1,23 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,60 promile. Polícia vodiča obvinila zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Škody, ktoré na motorových vozidlách spôsobil, budú vyčíslené v ďalšom konaní v danej veci,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Približne o dve a pol hodiny policajti zastavili 22-ročného mladíka, ktorý viedol Škodu Felícia pod vplyvom alkoholu a bez vodičského oprávnenia v obci Závadka. Mladíka podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,56 mg/l alkoholu v dychu (1,17 promile). Policajti vodiča zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Už čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. 

Vo večerných hodinách 28-ročný vodič z Richnavy v obci Mníšek nad Hlincom v Gelnickom okrese pod vplyvom alkoholu nezvládol riadenie. Najprv vrazil do betónového stĺpu elektrického vedenia, v jazde však pokračoval ďalej a pri jednom z rodinných domov vošiel do protismeru, kde narazil do betónového kanálu.


Po nehode policajti vodiča podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,77 mg /l alkoholu v dychu (1,60 promile). Privolaná RZP vodiča ošetrila na mieste, ďalšie vyšetrenie nežiadal. V danom prípade polícia začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a vykonáva ďalšie potrebné procesné úkony,“ pokračuje Mésarová.

K dopravnej nehode okolo 20:30 hod. došlo aj na ulici T. Vansovej v Spišskej Novej Vsi, 68-ročný muž narazil do betónového stĺpika oplotenia rodinné domu. Polícia vodiča podrobila dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,73 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,54 promile. Pri prešetrovaní nehody však zistili, že vodič predtým spôsobil dopravnú nehodu aj na križovatke ulíc Zimná-Konrádova, kde pri odbočovaní vyšiel mimo cesty, prešiel cez obrubník a narazil do stojaceho stĺpika vedľa priechodu pre chodcov.

Vodič bol prevezený privolanou posádkou RZP do nemocnice, kde bol ambulantne vyšetrený. V danom prípade polícia začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a vykonáva ďalšie potrebné procesné úkony, škody doposiaľ nie sú presne vyčíslené,“ dodala Mésarová.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice