Na cestách Košického kraja stúpa počet dopravných nehôd ale i vodičov pod vplyvom alkoholu


Foto: Na cestách Košického kraja stúpa počet dopravných nehôd ale i vodičov pod vplyvom alkoholu Foto: Polícia Slovenskej republiky

Polícia za 6 mesiacov na cestách Košického kraja zaznamenala 884 dopravných nehôd, čo je o 51 nehôd viac ako v porovnateľnom období vlani. Pri týchto dopravných nehodách bolo 14 osôb usmrtených (nárast o 4), ťažko zranených 96 osôb (nárast o 28) a ľahko zranených 367 osôb (o 15 menej). Najviac dopravných nehôd v rámci Košického kraja sme zaznamenali v okrese Košice (322) v okrese Košice okolie (111) a nasleduje okres Michalovce (108).

Z celkového počtu dopravných nehôd zavinili vodiči motorových vozidiel 87 % dopravných nehôd. Najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd je porušenie povinností vodiča, nasleduje nedovolená rýchlosť jazdy. Alkohol je nepriaznivo prejavujúcim sa faktorom. Alkohol u vinníka dopravnej nehody bol zaznamenaný pri 115 dopravných nehodách, pričom vodiči pod vplyvom alkoholu zavinili 96 nehôd, vodiči nemotorového vozidla zavinili 9 nehôd a 8 nehôd zavinili chodci,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Len za minulý týždeň si za volant pod vplyvom alkoholu sadlo 36 osôb, osem z nich nafúkalo nad jedno promile. Na dopravných nehodách malo účasť 90 chodcov, polovica z nich nehodu zavinila. najviac nehôd sa stalo v júni v piatok medzi 16:00 hod. a 20:00 hod.

Na území Košického kraja evidujeme jeden nehodový úsek z letného obdobia roka 2017: Rýchlostný privádzač Teplárenská – most VSS v Košiciach v oboch smeroch (8 dopravných nehôd), za obdobie kalendárneho roka 2017 na rýchlostných cestách a cestách I. triedy medzinárodného významu evidujeme dva nehodové úseky: R2 medzi Poľovom – Perešom (Červený rak) v Košiciach v oboch smeroch (7 nehôd) a cesta I/19 pred obcou Ďurďošík v smere na Bidovce v okrese Košice okolie (5 nehôd),“ dodáva Mésarová.

Nie len počas leta, ale v priebehu celého roka polícia vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa správali na cestách zodpovedne a chránili si to najcennejšie, svoj život a zdravie. Akákoľvek aktivita polície v snahe ochrániť čo najviac ľudských životov nie je účinná bez podpory samotných účastníkov cestnej premávky.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice