Košický samosprávny kraj privítal na Úrade KSK delegáciu zo Zakarpatskej oblastnej rady


Foto: Košický samosprávny kraj privítal na Úrade KSK delegáciu zo Zakarpatskej oblastnej rady Foto: KSK

Predseda KSK Rastislav Trnka prijal v Košiciach predsedu Zakarpatskej oblastnej rady Michajla Rivisa spolu s delegáciou zo Zakarpatska. Predmetom rokovaní bola spolupráca pri príprave a realizácii projektov financovaných v rámci programu cezhraničnej spolupráce ENI Maďarsko-Slovensko-Rumunsko-Ukrajina 2014-2020.

Som rád, že sme sa stretli s predsedom Zakarpatskej oblastnej rady, nakoľko reálna spolupráca medzi našimi krajmi v posledných rokoch nefungovala aktívne. Pred dvoma týždňami bol na Úrade KSK zriadený informačný bod pre program cezhraničnej spolupráce ENI, dnes sme znovu naštartovali rokovania s ukrajinskou samosprávou, ktorej výsledkom veríme, že budú už čoskoro zrealizované prvé spoločné projekty v rámci programu cezhraničnej spolupráce,“ informoval predseda KSK Rastislav Trnka.

Predstavitelia oboch krajov prejavili záujem o spoluprácu pri projektoch zameraných na rozvoj cestovného ruchu, turizmu, životného prostredia aj zlepšenia infraštruktúry. Predseda Zakarpatskej oblastnej rady uviedol, že za jeden z problémov v ich regióne vnímajú absenciu závodu zameraného na spracovanie odpadov.

S Maďarskom sa nám podarilo zrealizovať projekt zameraný na triedenie a skladovanie odpadu, no stále nám chýba závod na jeho spracovanie. Boli by sme radi, ak by sa zrealizovala spolupráca s Košickým samosprávnym krajom na projektoch cezhraničnej spolupráce aj v rámci problematiky zameranej práve na spracovanie odpadu,“ uviedol Michajlo Rivis.

Dodal, že množstvo odpadu sa na Slovensko dostáva najmä po riekach tečúcich zo Zakarpatskej oblasti. Predstavitelia oboch krajov sa dohodli na vytvorení pracovnej skupiny, ktorá bude spolupracovať na projektoch cezhraničnej spolupráce.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: TS KSK