Filmový festival Bažant Kinematograf 2018 v auguste na päť dní zastaví aj v Košiciach


Foto: Filmový festival Bažant Kinematograf 2018 v auguste na päť dní zastaví aj v Košiciach Foto: PKO Čierny orol Prešov

Počas prázdninových mesiacov Bažant Kinematograf 2018 zastaví vo vyše tridsiatich rôznych miestach a jeho predstavenia navštívi tradične okolo 50 000 divákov. Jednotlivé zastávky majú štyri – päť dní, program tvorí kolekcia 5 celovečerných slovenských a českých filmov, a podľa dramaturgie jednotlivých ročníkov často aj vybrané krátke predfilmy.

Projekciu filmov zabezpečujú dva štýlové retro-autobusy typu Škoda RTO, ktoré sú prispôsobené na profesionálnu kinoprojekciu. Z autobusou sa premieta na mobilné kino plátno, ktoré sa rozkladá približne dvadsať metrov pred autobusom.

Päticu filmov tento rok v Košiciach tvoria: 

22.8. o 19:00 hod. - PO STRNIŠTI BOS
Diváci ho aj s jeho rodičmi už poznajú z filmu Obecná škola z roku 1991. Vo filme Po strništi bos sa ich príbeh vracia do Edovho raného detstva. Do času, ked jeho otec odmietol príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina sa musela odsťahovať z Prahy na vidiek.


23.8. o 19:00 hod. - ČIARA
Adam Krajňák je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. Pokojné spolužitie dvoch prelínajúcich sa svetov naruší novovybudovaná schengenská hranica a nervozita z nejasnej budúcnosti.

24.8. o 19:00 hod. - BACKSTAGE
Súčasný príbeh o skupine mladých tanečníkov, ktorých priateľstvá, lásky a pohľad na svet zmení ich účasť v televíznej tanečnej súťaži. Film plný výbornej hudby a kreatívnych tanečných čísel skupiny The Pastels z dielne známeho choreografa Miňa Kereša.

25.8. o 19:00 hod. - OTCOVA VOLGA
Matka s dcérou sa na veteránskej volge vydávajú po stopách bývalých mileniek a priateľov ich nedávno zosnulého manžela a otca, aby odhalili jeho skrývané tajomstvo. Najnovší film Jiřího Vejdělka, režiséra divácky najúspešnejších českých filmov posledných rokov.

26.8. o 19:00 hod. - PREZIDENT BLANÍK
Zábavný, groteskný i absurdný príbeh lobistu Antonína Blaníka, ktorý sa rozhodne kandidovať na prezidenta Českej republiky. Odohráva sa na pozadí skutočných udalostí druhej priamej voľby prezidenta Českej republiky. Vystupuje v ňom celý rad reálnych osobností českého politického a spoločenského života.

Miesto: KASÁRNE/KULTURPARK
Dátum: 22.08.2018 - 19:00    26.08.2018 - 19:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: kinematograf.sk