• 15. júl 2025 o 21:45

Košické gymnázium smúti za obľúbenou učiteľkou Ingrid. So zákernou chorobou bojovala statočne do poslednej chvíle

Foto: Košické gymnázium smúti za obľúbenou učiteľkou Ingrid. So zákernou chorobou bojovala statočne do poslednej chvíle
Foto: Canva, Facebook/Premonštrátske gymnázium, Kováčska 28, Košice

Košické Premonštrátske gymnázium sa zahalilo do smútku. Vo veku 60 rokov navždy tento svet opustila Ingrid Horkavá, dlhoročná učiteľka, kolegyňa a priateľka, ktorá podľahla ťažkej chorobe v nedeľu 13. júla.

V kolektíve školy bola nielen uznávanou odborníčkou, ale najmä láskavým človekom s veľkým srdcom, na ktorého spomínajú s vďačnosťou a úctou. O strate obľúbenej pedagogičky informuje vedenie na sociálnej sieti.


Odišla výnimočná učiteľka, smútia študenti

Reakcie na smutnú správu na seba nenechali dlho čakať. Spolupracovníci, priatelia aj bývalí študenti sa lúčia v online diskusii. „Úprimnú sústrasť, skvelá pedagogička. Ťažko sa hľadajú slová. Úprimnú sústrasť celej rodine,“ napísala Miriama. „Ďakujeme za všetko, bolo nám cťou Vás spoznať,“ pridala sa Jana.


Odpočinutie večné daj jej, Pane, a svetlo večné nech jej svieti. Nech odpočíva v Božom milosrdenstve v pokoji,“ uviedla Marika. Odkaz zanechala aj Miriam. „Len nádej prinesie pokoj, že aj keď milovaný človek odišiel, spomienky na neho spôsobia, že tu s nami zostane navždy! Prijmite úprimnú sústrasť.“  

Rodina vyslovila krásne prianie

Posledná rozlúčka so zosnulou sa uskutoční vo štvrtok 17. júla o 10:00 hod. na Verejnom cintoríne na Rastislavovej ulici v Košiciach. Rodina zosnulej zároveň požiadala, aby si ľudia uctili jej pamiatku inak ako kvetmi – podporou Východoslovenského onkologického ústavu alebo oddelenia JIS I. chirurgickej kliniky UNLP, ktoré boli oporou v posledných týždňoch jej života.